10x Future Technologies 187 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

10x Future Technologies 187 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

Fintech Haberleri
Haziran 17, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
970
Eski Barclays başkanı Antony Jenkins tarafından kurulan bankacılık teknolojisi şirketi 10x Future Technologies, 187 milyon dolarlık bir C Serisi finansman turunu imzaladı.
download

Eski Barclays başkanı Antony Jenkins tarafından kurulan bankacılık teknolojisi şirketi 10x Future Technologies, BlackRock ve Kanada Emeklilik Planı Yatırım Kurulu (CPP Investments) tarafından yönetilen ve mevcut fonlar tarafından desteklenen fonların ortak liderliğinde 187 milyon dolarlık bir C Serisi finansman turunu imzaladı; yatırımcılar JPMorgan Chase, Nationwide, Ping An ve Westpac.

Londra merkezli teknoloji şirketi, finansmanı, Kuzey Amerika da dahil olmak üzere yeni pazarlara genişleme planlarını desteklemek ve ayrıca bulut yerel 10x SuperCore platformunun geliştirilmesine daha fazla yatırım yapmak için kullanacak.

Jenkins şöyle diyor: “Mikro hizmet mimarimiz ve API öncelikli tasarımımızla platformumuz, dünyanın en büyük bankalarının müşteri deneyimlerini ve ekonomilerini dönüştürmelerini sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Vizyonumuz, önümüzdeki 10 yıl içinde bir milyardan fazla müşterisini güvenilir bir şekilde desteklemektir.”

10x müşteri listesi şu anda JPMorgan Chase, Nationwide ve Westpac’i içeriyor. sıfırdan bir dönüşüm projesi sunmak için ek bir coğrafyada büyük bir banka ile çalışmaya başladı.

2015 yılında Barclays’ten kovulmasından bu yana yerleşik bankaları açık sözlü bir şekilde eleştiren Jenkins, “Yatırımcılarımız, teknoloji tarafından dönüştürülecek sektörlere ve bu alanda baskın oyuncular olacak şirketlere odaklanıyor” diyor. Müşterilerimizin bankacılık, ödeme, satın alma ve ödünç alma (kredi alma) yöntemlerini dönüştürmek için ihtiyaç duydukları en son yaklaşımı sunmak için işimizi ölçeklendirmeye devam ediyoruz.”

Kaynak: https://www.finextra.com/newsarticle/38270/10x-future-technologies-seals-187-million-funding-round

Add a comment