1inch Binance Smart Chain’deki Genişlemesinin BSC Düğümü Çalıştıracağını Duyurdu

1inch Binance Smart Chain’deki Genişlemesinin BSC Düğümü Çalıştıracağını Duyurdu

Kripto Para Haberleri
Şubat 26, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
665
Şimdiye kadarki en yüksek profilli ekip olan 1inch, aynı zamanda birinci katman block chain için bir altyapı sağlayıcısı olmayı planlıyor.
Introduction-of-Binance-Smart-Chain-1

Şimdiye kadarki en yüksek profilli ekip olan 1inch, aynı zamanda birinci katman block chain için bir altyapı sağlayıcısı olmayı planlıyor.

Daha geniş çaplı bir göçün parçası olarak, en yüksek profilli Ethereum yerel merkezi olmayan finans projesi, Binance Smart Chain’e bir genişleme duyurdu.

Perşembe günü yapılan bir basın açıklamasında, 1 inch takımı BSC’ye 10 milyon 1 inçlik token (şu anda 40 milyon doların üzerinde) taşıdığını açıkladı. Tokenler, Ethereum ve BSC arasında bir likidite köprüsü olarak kullanılacak ve 1inç Toplama Protokolü ve 1inç Likidite Protokolü dahil olmak üzere BSC’de 1inç ekosistemi başlatacak.

Duyuruda, “1 inçte her zaman en sıcak DeFi projelerini aradığımız için, BSC tabanlı DEX’lerin toplama protokolümüze eklenmesi doğal bir adım olarak geldi,” ifadesi yer alıyor.

Cointelegraph ile yazılı bir röportajda, 1 inçlik kurucu ortak Sergey Kunz, genişleme için ilham kaynağı olarak artan popülerlik ve düşük gaz maliyetlerinden bahsetti.

“Şu anda, akıllı sözleşmelerle etkileşim için gaz maliyetlerini düşürmek açısından BSC’yi Ethereum ana ağına alternatif bir çözüm olarak görüyoruz,” dedi. “Benzin fiyatı çok yüksek kaldıkça, BSC’ye birçok proje, token ve kullanıcı geldiğini görüyoruz ve bu, 1 inç’in diğer block chaine yayılması için doğru an.”

BSC, katman-bir block chainin merkezileştirme ile suçlayan Ethereum geliştirme topluluğunun bazı üyelerinin eleştirilerinin hedefi oldu. Binance belgeleri, ağın tümü anonim olan 21 onaylayıcı düğüm tarafından çalıştırıldığını bildiriyor.

Bu eleştiriler sorulduğunda, Kunz onları reddetti ve 1 inçlik ekibin ağda aktif bir rol alacağını belirtti:

“Ağlarının doğrulayıcılarının kim olduğunu bilmediğimiz için, BSC’nin merkezileştirilip merkezileştirilmediğinden emin değiliz. Ancak 1 inç, BSC’de kendi doğrulayıcısını çalıştırmayı planlıyor.”

Kunz ayrıca, 1 inçlik ekibin “Binance’den bu entegrasyon açısından herhangi bir hibe veya teknik yardım almadığını” ve ekibin, BSC’ye 1 İNÇ token taşımak için kullanılan köprünün tamamen merkezsiz olup olmadığını “kesin olarak bilmediğini” belirtti. Ekip ayrıca genişleme konusunda topluluk yönetişimine danışmadıklarını söyledi.

“Ethereum ağındaki 1 inçlik kullanıcılar için hiçbir şey değişmediğinden, bizim tarafımızdan bu tür girişimler hakkında kimseye soru sormanın gerekli olduğunu düşünmüyoruz. 1 inçlik ekibinden Anton Bulkov, “Bu, tüm katılımcılar için faydalı olan 1 inç Ağın yalnızca bir genişlemesi,” dedi.

1 inçlik yönetişim forumlarında bir ekip üyesi, “1 inç DAO, 1 inçlik Ağı izinsiz ve merkezi olmayan ve bu nedenle tüm kullanıcılar için verimli ve güvenli hale getirmekle ilgilenen bireyler – 1 inçlik paydaşlardan oluşan bir kollektiftir,” dedi. Bu kapsam, görünüşte “Forum’daki oylama süreci aracılığıyla önerilebilecek ve kabul edilebilecek temel değişiklikleri” içermektedir.

1inch, BSC’ye genişlemeleri duyuran veya planlayan artan sayıda projeye katılıyor. Bazılarının rakip zincire bir saldırı olarak yorumladığı bir hareket olan Binance’in Ether’in (ETH) dondurulmasının hemen ardından geliyor.

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/1inch-announces-expansion-to-binance-smart-chain-plans-to-run-bsc-node

Add a comment