2017 Tekrarlarsa Bitcoin Ne Kadar Yükselebilir?

2017 Tekrarlarsa Bitcoin Ne Kadar Yükselebilir?

Kripto Para Haberleri
Şubat 6, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
621
Görülen grafiklere göre Bitcoin fiyatının yaklaşık olarak 390.000$'a yükselecek. analistlerin önümüzdeki birkaç ayda bitcoin fiyatının on kattan fazla artmasını bekledikleri anlamınaq geliyor .
bitcoin-btc-3

Bitcoin boğa piyasasında fiyatların yükselmesini ve kripto para biriminin potansiyelini anlayan herkes, kısa ve uzun dönemde çok yüksek fiyatların geleceğini bilir. Ancak, kripto para biriminin fiyat hareketi epik 2017 rallisini taklit ederse fiyatlar gerçekte ne kadar yüksek olur?
Ark Invest’ten analist, benzer bir yolun takip edilmesi durumunda neler olabileceğini gösteren varsayımsal bir grafik hazırladı. Ve grafiğe göre, Bitcoin fiyatı en çok yaklaşık 390.000 $ ‘a yükselecek.
Boğa Piyasası Görünüyor, Ama Rekor Kıran 2017 Rallisiyle Eşleşebilir Mi?
Bitcoin grafiğinde eğim olmaya başladığında ,aşağı yukarı fark etmez, bu eğilimler keskindir. Ancak, düşüş eğilimi keskin bir şekilde başlayıp benzer bir şekilde sona ererken, boğa piyasaları genellikle her piyasada önemli ölçüde daha yüksek fiyatlara iten sürekli bir momentuma sahiptir.
Kripto para biriminin mevcut piyasa döngüsü tartışmaya açıktır, ancak varlığın sabit kodlanmış blok ödülü “yarıya indirilmesi” sayesinde döngü biraz da olsa doğru tahmin edilebilir.
Bitcoin’in şu anda nerede olabileceği, popüler stok-akış modelinin yaratıcısının “geri dönüşü olmayan noktada ” olduğunu söylemesinin öncesinde bir yerde olabilir.” 2017’in bu noktasında, en iyi kripto para birimi yaklaşık 1.000$’dan 20.000$’ a sıçradı ve bir ün yaptı.
Bu sefer, Ark Invest analisti Yassine Elmandrja tarafından paylaşılan tabloya göre, aynı yol takip edilirse, bitcoin zirveye ulaşmadan önce BTC başına $390.000’e varsayımsal olarak görebilir.

Bitcoin Boğa Piyasasında Son Seviyeye Ulaştı, Ancak Zirve $390.000 Seviyesinde Tahmin Edildi
Bununla birlikte, aynı yol takip edilirse, grafiğe göre Bitcoin Mayıs 2017 civarında bir yerde ise, boğa yükselişine sadece birkaç ay kaldı.
Bu aynı zamanda, analistlerin önümüzdeki birkaç ayda bitcoin fiyatının on kattan fazla artmasını bekledikleri anlamına da geliyor.
Bitcoin, Black thursday’den bu zamana yaklaşık bir 10 kat yükseliş yaptı, ancak buradan başka bir 10 kat daha yapabilir mi? Arz kısıtlamaları ve yakında gelebilecek ani kurumsal sermaye akışı göz önüne alındığında her şey mümkündür. Analist tarafından paylaşılan grafik saçma görünebilir, ama nasıl 2013 zirvesinin grafikte bir patlamayı güçbela temsil ettiği göründüyse, aynı şey tekrar mümkündür.
Aynı tabloyu logaritmik ölçekte görüntülemek, BTC başına fiyatı ima edilen varsayımsal hedefe götüren yörüngeyi desteklemek için parabolik eğrilerle aynı çizelgede daha gerçekçi bir yaklaşım gösterir.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak : https://coinmarketcap.com/headlines/news/heres-how-high-bitcoin-could-go-if-2017-repeats/

Add a comment