30 Milyon İngiliz Dijital Dışlanma Riski Altında

30 Milyon İngiliz Dijital Dışlanma Riski Altında

Fintech Haberleri
Mart 26, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
792
Yeni veriler, en az 30,6 milyon İngilizin, nakit kullanımındaki azalmanın yüzünden dijital ödeme yöntemlerini kullanamama sebebiyle toplumda savunmasız kalma riskinde olabileceğini ortaya koyuyor.
bank-card-flies-credit-and-debit-isolate-on-white-background-comic-cartoon-pop-art-retro-vector-illustration-drawing-RKC7Y1

Yeni veriler, en az 30,6 milyon İngilizin, nakit kullanımındaki azalmanın yüzünden dijital ödeme yöntemlerini kullanamama sebebiyle toplumda savunmasız kalma riskinde olabileceğini ortaya koyuyor.

Küresel Ödeme Trendleri, dijital münhasırlığın potansiyel toplumsal yansımalarını ortaya çıkarmak için ödeme raporları ve demografik istatistiklerden alınan resmi verileri bir araya getirir; bu sayede madeni paralar, banknotlar ve çekler e-Cüzdanlar, kredi transferleri ve banka kartlarıyla değiştirilir.

Analiz, bu azalan nakit kullanımı böyle devam ederse, Mind tarafından günlük olarak zihinsel sağlıklarıyla mücadele eden 17.032 milyon insan dahil olmak üzere, fiziksel ödeme yöntemlerine bağımlılıkları nedeniyle 30.6 milyon savunmasız İngilizin zarar göreceğini ortaya koydu.

Ayrıca Birleşik Krallık’ta risk altında olan, evsiz olduğu tahmin edilen 280.000 İngiliz, nesil bölünmesi nedeniyle dijital hizmetlere uyum sağlamakta zorlanabilen 65 yaş ve üstü 11,9 milyon sakin ve şu anda bankasız olan 1,3 milyon insan var.

Veriler, nakit kullanımının Birleşik Krallık genelinde e-ticaret işlemlerine göre %71 düştüğünü ortaya koyarken, dijital/mobil cüzdanlar artık en iyi çevrimiçi ödeme yöntemi. Nakit kullanımındaki bu göze çarpan düşüş, gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazaların kapanmasıyla salgın sırasında hızlanmış gibi görünüyor.

Hükümet organlarının toplumun savunmasız üyelerini desteklemek için yeterli önlemleri sağlamak hiç bu kadar önemli olmamıştı – özellikle de Birleşik Krallık’ta pandemi sırasında kötü ruh sağlığı vakalarının arttığından şüphelenildiği düşünüldüğünde.

Para ve Akıl Sağlığı Enstitüsü Başkanı Helen Undy şunları söyledi: “Akıl sağlığınızla mücadele ederken işte kalmak veya harcamalarınızı yönetmek çok daha zor olabiliyor. Borç içinde olmak da büyük stres ve endişeye neden olabiliyor – böylece iki mesele birbirini besleyerek hayatları yok edebilecek bir kısır döngü yaratıyor.

“Ruh sağlığı hizmetlerini kullanan kişilere rutin olarak para tavsiyesinin sunulmasını sağlamak, iyileşme oranlarını artıracak ve şu anda bu korkunç sorun kombinasyonuyla uğraşan milyonlarca insanın mali refahını iyileştirecektir.”

Kaynak : https://thefintechtimes.com/30million-brits-at-risk-of-digital-exclusion-due-to-covid-reduced-cash-use/

Add a comment