600 Milyon Dolarlık Poly Network Hacker’ı İş Teklif Etti

600 Milyon Dolarlık Poly Network Hacker’ı İş Teklif Etti

Kripto Para Haberleri
Ağustos 23, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
532
Poly Network, yakın zamanda ağdan 600 milyon dolar değerinde yararlanan kişiye üst düzey bir konser sunuyor.
Hacker-Image-Featured

Poly Network, yakın zamanda ağdan 600 milyon dolar değerinde yararlanan kişiye üst düzey bir konser sunuyor.

 BTC PEERS tarafından bildirildiği üzere, saldırgan, istismarda çalınan miktarın tamamını iade ederek kendisine “Bay. Beyaz şapka.” Hacker’a ayrıca henüz kabul edilmemiş bir teklif olan 500 bin dolarlık bir ödül bonusu teklif edildi. Ağ, bireyi kovuşturmayacağına dair güvence verdi.

“Bay Beyaz Şapka’nın varlıkların tam kontrolünü derhal Poly Network’e ve kullanıcılarına iade edeceğinden emin olduğumuzdan, Poly Network’ün Bay Beyaz Şapka’yı yasal olarak sorumlu tutma niyetinde olmadığını tekrarlamak önemlidir.”

İlginç bir şekilde, Poly Network, firmada yüksek rütbeli bir pozisyon sunarak bilgisayar korsanının iyi niyetini telafi etmeye karar verdi. İş teklifi henüz hacker tarafından kabul edilmedi. Ayrıca, daha önce verilen 500 bin dolarlık ödül de reddedildi.

Bugüne kadar, bilgisayar korsanının gerçek kimliği bilinmiyor. Tek bir saldırgan tarafından mı yoksa organize bir grup insan tarafından mı sahnelendiğini kimse bilmiyor.

 Poly Network, hacker’ı “Poly Network’ün güvenlik geliştirmelerine olağanüstü bir katkı” için övdü ve şirketin hedeflerinin bilgisayar korsanının merkezi olmayan finans (DeFi) ve kripto alanı vizyonuyla uyumlu olduğunu ekledi.

Kaynak: https://btcpeers.com/600-million-poly-network-hacker-offered-a-job/

Add a comment