ABD Mahkemesi Benjamin Reynolds’a Bitcoin Dolandırıcılığı İçin 571 Milyon Dolar Para Cezası Verdi

ABD Mahkemesi Benjamin Reynolds’a Bitcoin Dolandırıcılığı İçin 571 Milyon Dolar Para Cezası Verdi

Kripto Para Haberleri
Mart 29, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
718
ABD Bölge Mahkemesi, Control-Finance LTD CEO'su Benjamin Reynolds'a Bitcoin dolandırıcılığı yaptığı için para cezası verdi
kjefhui345rui43e

ABD Bölge Mahkemesi, Control-Finance LTD CEO’su Benjamin Reynolds’a Bitcoin dolandırıcılığı yaptığı için para cezası verdi.

Mahkeme Reynolds’a, dolandırıcılık faaliyetlerini yürütmek için 571 milyon dolar ödemesini emretti.

ABD Bölge Mahkemesi Control-Finance LTD CEO’su Benjamin Reynolds’a 571 milyon doların üzerinde para cezası verdi.

Reynolds mahkeme raporlarına göre, 22.190.542’den fazla bitcoin aldığı bir Bitcoin dolandırıcılığı gerçekleştirdi. Bir basın açıklamasına dayanarak, Reynolds söz konusu bitcoin miktarını en az 1.000 müşteriden aldı. Ancak, para cezasından bahseden mahkeme Reynolds’a bu tür dolandırıcılık faaliyetlerini yürüttüğü için 571 milyon dolar ödemesini emretti.

Reynolds, parayı mahkeme yararı için değil, mağdurlara geri ödeyecek.

Reynolds Bitcoin dolandırıcılığı kapsamında, saklama hizmetleri aracılığıyla BTC’ye yatırım yapan herkese daha yüksek karlar vereceğine söz verdi. Ayrıca Reynolds yatırımcılara paralarına yalnızca ticaret yöneticileri tarafından erişilebileceğini söyledi.

Reynolds sürekli olarak BTC fiyat dalgalanmalarına karşı fonları koruyacağına söz verdi. Dahası, Reynolds arkadaşlarını platformuna yönlendiren herkese ödül ve ikramiye verme sözü bile verdi.

CFTC açıkladı:

Sanıklar dolandırıcılıklarını Control-Finance “Ortaklık Programı” olarak adlandırdıkları ayrıntılı bir piramit şemasıyla pazarladı ve gizlediler. İştirak Programı aracılığıyla, davalılar hileli bir şekilde Bitcoin biçiminde “Bağlı Kuruluşlara” veya yeni müşterileri davalılara yönlendiren kişilere yönlendirme karlarını, ödüllerini ve bonuslarını artırma sözü verdiler.

Ancak Reynolds’un verdiği tüm sözler yalandı. Bunun yerine, yatırımcılara bir cüzdandan diğerine para göndererek takip edilmesini zorlaştırdı. Dahası, yatırımcılar Reynolds’un ne yaptığını fark ettiklerinde geri ödemelerini talep ettiler. Bu noktada, ne yazık ki, yatırımcılar çoktan Reynold’un BTC saadet zincirinin kurbanı olmuşlardı.

Kaynak: https://coinquora.com/us-court-fines-ceo-benjamin-reynolds-571m-for-bitcoin-scam/ WhatsApp durum artık var burada

Add a comment