ABD SEC Yakında Bitcoin EFT’yi Onaylayabilir

ABD SEC Yakında Bitcoin EFT’yi Onaylayabilir

Kripto Para Haberleri
Şubat 28, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
781
Bloomberg analisti, ABD SEC'in yakında bir Bitcoin ETF'yi onaylayabileceğini söyledi.
kuzey-amerikanin-ilk-bitcoin-etfsi-kanadadan-onay-aldi-1

Bloomberg analisti, ABD SEC’in yakında bir Bitcoin ETF’yi onaylayabileceğini söyledi.

Kanada, kripto ETF dünyasının hızını belirledi. Ülke yakın zamanda iki bitcoin borsasında işlem gören fonu (ETF’ler) onaylarken, ABD düzenleyicileri henüz Bitcoin ETF’lerine izin vermedi. Bloomberg’de kıdemli bir ETF analisti olan Eric Balchunas, bunun önümüzdeki aylarda değişeceğine inanıyor.

Ona göre, Kanada’nın önceliği belirlemesi ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu aynı şeyi yapma eğiliminde olabilir. Eric, The Scoop ile konuşurken açıklamayı yaptı. Onaya giden yolun neye benzeyeceği ve Kanada’nın neden hızı belirlediğine dair içgörüler verdi. Eric diyor ki:

“Sanırım bu sadece SEC’in ortaya çıkma meselesi ve sonra zihinsel olarak bir kez ortaya çıktığında, bunun oldukça hızlı olacağını hayal ediyorum… Ama yine de, o balonun içinde değilim. Düzenleme analisti değilim. İnsanlarla konuşmalarımdan çıkardığım sonuç bu.”

ETF ürünleri önemli miktarda giriş çekmeye devam etti. BTC PEERS tarafından bildirildiği üzere The Purpose Bitcoin ETF, 18 Şubat’ta Kanada’da ilk kez ortaya çıktı. İki gün sonra, ürüne giriş 420 milyon doların üzerine çıktı, bu da yatırımcıların kripto teklifleriyle ilgilendiğinin açık bir göstergesi. Eric, bir Bitcoin ETF talebinin kanıtlanmış olmasıyla birlikte, bir ABD desteğinin hemen köşede olabileceğine inanıyor.

Şimdiye kadar VanEck ve NYDIG, Bitcoin ETF’lerini SEC’den başlatmak için onay istedi.

Kaynak: https://btcpeers.com/u-s-sec-may-soon-approve-a-bitcoin-etf-bloomberg-analyst-says/

Add a comment