Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlar?

Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlar?

Kripto Para Haberleri
Şubat 3, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
616
Ünlü sosyal ticaret platformu eToro, yaptığı açıklamada altcoin sezonunun ne zaman açılacağının cevabını aradı.
altcoin

2020 yılının sonu ve 2021 yılının başlangıcı kripto para piyasası için oldukça hareketli bir dönem oldu. Özellikle Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketi, alt fiyatlardan alım yapan dijital varlık yatırımcılarına oldukça fazla kazandırdı. Peki altcoin sezonu ne zaman gelecek?

Ünlü sosyal ticaret platformu eToro altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına dair bir araştırma yaptı. İçinde bulunduğumuz süreç boyunca aslında en iyi 100 altcoinin Bitcoin’den daha fazla kazandırdığını belirten eToro:

Bitcoin ile başlayıp, tüm yıl boyunca yalnızca iki kez takas yaparak (Mayıs ayında Bitcoin’den altcoin’e ve eylül ayında tekrar Bitcoin’e geçerek) her iki yatırım aracının da gördüğü kazançlardan istifade edip 7 kattan fazla gelir elde etmek mümkündü.

eToro

Bitcoin için hareketli saatler devam ediyor fakat bunun yanı sıra altcoinler de yüksek fiyat değişimlerine uğrayabiliyor ve bir anlık da olsa alım-satımın gözdesi olabiliyorlar. Nitekim bu durumun en yakın örneğini Dogecoin (DOGE) hareketlenmesinde gördük.

Dogecoin, ticaret hacmi olarak Bitcoin’i geçen ilk kripto para birimi olarak tarihe geçti. Bu durum yeni bir altcoin sezonunun bir sinyali olabilir fakat diğer göstergeleri de beklemekte fayda var.

Yaptığı araştırmalar sonucunda böyle bir tahminde bulunmanın ne kadar zor olduğundan bahsede eToro; geçmiş verileri ve piyasanın halihazırda içinde bulunduğu durumu inceleyerek Şubat ayı içerisinde kısa süreli bir altcoin sezonunun başlayabileceğinden söz etti.

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/when-alt-season-etoro-may-have-some-answers?_ga=2.93977949.1371294377.1612299189-1092888971.1612185572

Add a comment