Apple, Bitcoin Satın Alacak Mı?

Apple, Bitcoin Satın Alacak Mı?

Kripto Para Haberleri
Şubat 10, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
588
Tesla'dan sonra kripto para piyasasına girmesi beklenen Apple, Bitcoin satın alacak mı?
apple

Küçük çaplı kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesinden sonra büyük şirketler de yavaş yavaş kripto para piyasasına yatırım yapmaya başladı. İlk olarak ünlü girişimci Elon Musk’ın kurduğu Tesla, geçtiğimiz günlerde yüklü miiktarda Bitcoin satın aldığını duyurmuştu. Aynı zamanda gelecekte de Bitcoin ile ödeme kabul etmeyi planladığını belirten Tesla, piyasada büyük etki yaratmıştı.

Tesla’nın Bitcoin satın almasından sonra insanlar arasında ortaya atılan iddialardan biri de Apple’ın Bitcoin alacağı yönünde. Apple’ın kurucusu Wozniak’ın kripto para birimlerine ilgi duyduğu fakat yatırım yapmayı bırakıp elinde yalnızca bir adet Bitcoin bir adet de Ethereum tuttuğunu biliyoruz.

Royal Bank of Canada Dominion Securities analisti Paul Steves, hazırladığı bir raporda; teknoloji devi Apple’ın kripto para birimlerinin başını çeken Bitcoin’e yatırım yapması durumunda yıllık 40 milyar dolardan fazla gelir elde edeceğini öne sürdü.

Apple kripto borsa işine girmeye karar verirse hızla pazar payı kazanabilir ve sektörde yer edinebilir

Paul Steves

Apple’ın Bitcoin alıp almayacağı henüz bilinmiyor fakat eğer söz konusu teknoloji devi kripto para piyasasında yer edinmek isterse bunu başarıyla yapabileceği kesin. Apple şu anda 2,2 trilyon dolarla dünyanın en değerli şirketi ayrıca 200 milyar dolar nakite sahip yani teorik olarak piyasadaki tüm Bitcoinlerin %25’ini alabilir.

Add a comment