Apple, Bitcoin ve Kripto Para Ödemeleri İçin “Tap to Pay” Özelliğini Duyurdu!

Apple, Bitcoin ve Kripto Para Ödemeleri İçin “Tap to Pay” Özelliğini Duyurdu!

Fintech Haberleri
Şubat 10, 2022 tarafından Gülbeyaz Karabatak
430
Apple kullanıcılarına sunduğu bir ödeme hizmeti olan Apple Pay‘e yeni özellikler getirmeye devam ediyor
apple-pay-kullanim-alani-genisliyor-2

Apple kullanıcılarına sunduğu bir ödeme hizmeti olan Apple Pay‘e yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Apple Pay kullanıcıları artık Bitcoin ve diğer kripto paralara alım yapmak için iPhone’un Dokun ve Öde işlevini kullanabilecekler.

Tap to Pay olarak kullanıcılara duyurulan bu yeni teknolojiye, kripto para yatırımcıları yoğun ilgi gösterdi. Apple Pay kullanıcıları NFC teknolojisi sayesinde mobil cihazlarını POS makinesi olarak kullanarak temassız ödeme alabilecek.

Apple şirketi yaptığı bir duyuruda şu sözleri kullanarak yatırımcıları sevindirdi:

“iPhone’da Tap to Pay; American Express, Dicover, Mastercard ve Visa dahil önde gelen ödeme ağlarının temassız kredi ve banka kartlarıyla birlikte çalışacak. Apple pay, temassız kredi ve banka kartları ve dahi diğer dijital cüzdanlara entegre edeceğiz.

Apple CEO’su Tim Cook ise şu açıklamalarda bulundu:

“Milyonlarca küçük işletmenin doğrudan iPhone temassız ödemeleri kabul etmesinin harika bir yolu olan iPhone’da Tap to Pay’i tanıttık. Kolay, güvenli ve bu yıl içinde çıkacak.”

Mastercard ve Visa gibi önde gelen ödeme ağlarının da Apple Pay sistemine dahil olacağını müjdeleyen şirket, Tap to Pay’in kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayabileceğini düşünüyor.

Add a comment