Apple, Kripto Deneyimli ‘Alternatif Ödeme’ Yöneticisi İşe Almak İstiyor

Apple, Kripto Deneyimli ‘Alternatif Ödeme’ Yöneticisi İşe Almak İstiyor

Kripto Para Haberleri
Mayıs 28, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
709
İş ilanında "Apple Cüzdanlar, Ödemeler ve Ticaret (WPC) ekibi, Alternatif Ödemeler Ortaklıklarını yönetmek için deneyimli bir İş Geliştirme Yöneticisi arıyor" ifadesi yer alıyor.
42240-81917-Apple-Pay-Featured-Header-xl

İş ilanında “Apple Cüzdanlar, Ödemeler ve Ticaret (WPC) ekibi, Alternatif Ödemeler Ortaklıklarını yönetmek için deneyimli bir İş Geliştirme Yöneticisi arıyor” ifadesi yer alıyor.

Küresel yazılım devi Apple, alternatif ödemelerde uzmanlaşmış yeni bir iş geliştirme yöneticisi işe alıyor ve iPhone üreticisinin dijital varlıklara yöneldiğinin sinyalini veriyor.

“İş Geliştirme Yöneticisi – Alternatif Ödemeler” için yeni iş ilanı, Salı günü Apple’ın kariyer web sitesinde yayınlandı. Yeni çalışan, alternatif ödeme ortaklıklarına liderlik etmekten ve yeni ticarileştirme akışlarını belirlemekten sorumlu olacak.

Apple, “dijital cüzdanlar, BNPL, hızlı ödemeler, kripto para birimi gibi alternatif ödeme sağlayıcıları” ve diğerleri ile beş yıllık geçmiş performas da dahil olmak üzere 10 yıldan fazla deneyime sahip iş profesyoneli arıyor.

İş ilanı zorlayıcı olsa da, Apple büyük ölçüde kripto para birimi endüstrisinin dışında kalıyor ve henüz bu pazara açılmak için kesin planların sinyalini vermedi. İlginç bir şekilde, kripto para borsası Coinbase, yakın zamanda Apple’ın App Store’da en çok indirilen uygulama olarak TikTok’u geride bıraktı.

Yatırımcılar Tesla’nın stratejik rezervlerine milyarlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) eklemesini izlerken, Apple’ın dijital para birimi alanına girmesiyle ilgili spekülasyonlar son aylarda yaygınlaştı. Royal Bank of Canada Dominion Securities analisti Paul Steves’e göre Apple, bilançosuna BTC eklemenin ötesinde, kripto borsa işine girerek gelişmekte olan sektörü kalıcı olarak bozabilecek bir konumda olabilir.

Steves Şubat ayında yaptığı açıklamada, “[Apple] kripto değişim işine girmeye karar verirse, firmanın derhal pazar payı kazanabileceğini ve sektörü bozabileceğini düşünüyoruz” dedi. “Firma, birkaç tıklama ile milyarlarca dolarlık bir fırsatı ortaya çıkarabilir.”

2,1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde işlem gören en büyük şirket olmaya devam ediyor. Şirket, en son kazanç çeyreğinde, bir önceki çeyrekte 207.06 milyar dolar olan 192,8 milyar dolar nakite sahipti.

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/apple-seeks-to-hire-alternative-payments-manager-with-crypto-experience

Add a comment