Assembly Media: Dijital İşbirliği, Firmalara Nasıl Tasarruf Sağlar ve Personeli Nasıl Güvende Tutar?

Assembly Media: Dijital İşbirliği, Firmalara Nasıl Tasarruf Sağlar ve Personeli Nasıl Güvende Tutar?

Fintech Haberleri
Şubat 8, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
630
Yazılım araçları sadece dijital olarak bir arada olmamıza değil, dijital olarak işbirliği yapmamıza da olanak sağlıyor
event-detail-img-ariana

Birleşik Krallık’taki ofis çalışanları için sanal toplantılar artık norm haline geldi. Çalışma uygulamalarındaki son değişimle birlikte, çalışanlar notlarındaki dijital toplantıların sayısının yüz yüze görüşmelerden çok daha fazla olduğunu görüyorlar. Ve uzaktan çalışmanın bir sonucu olarak, bireyler işyerinde sıklıkla karşılaştığınız geleneksel günlük etkileşimlerin yerini almaya çalıştıklarından, bu normlar genellikle eskisinden daha fazla toplantıyla doludur.


Peki dijital etkileşimdeki bu artış, üretkenlik için ne anlama geliyor? Bir süre için işletmeler, sanal etkileşimlere geçerken üretkenliği sürdürme konusunda zorluklarla karşılaştı. Personel, doğru zamanda toplantılara katılmakta zorluk çekmiş, toplantıları bırakmış ve yeniden katılmakta zorlanmış olabilirler. Ve bir toplantı tamamlandıktan sonra, personel az önce yaptıkları aramalardan notlarını yüklemek ve paylaşmak için zaman ayırmak zorunda kaldı. Tüm bunlar zaman alıcıydı ve kuruluşlar üzerinde finansal bir etkiye sahipti.


Neyse ki, artık işimizi kolaylaştıran aletler var. Yazılım araçları sadece dijital olarak bir arada olmamıza değil, dijital olarak işbirliği yapmamıza da olanak sağlıyor. Ve bu dijital işbirliği norm haline geldikçe, farklı personel gruplarının arasındaki sınırların kalkmaya başladığını görüyoruz. Önceden personelin aralıklı olarak işbirliği yapan farklı tesislere dağıldığını görürken, artık durum gerektirdiğinde Microsoft Teams aracılığıyla bir an önce buluşabiliyoruz.


Bütün bunlar, sonuçta olumlu etkiye sahip. Forrester Consulting tarafından Microsoft adına yürütülen 2020’de yaptırılan çalışma olan The Total Economic Impact of Microsoft Surface Hub, uzaktan katılımcı yönetimi ve toplantı sonrası görevlerle ilgili toplantı üretkenliğindeki iyileştirmelerin bileşik bir kuruluşun üç yıl içinde 10.1 milyon Abd doları tasarruf sağlayabileceğini duyurdu. Nasıl mı? Çalışma, ister beyaz tahtaların fotoğrafını çekmek olsun isterse tartışma notları yazmak olsun, daha önce kağıtlara yazılan notlar dijitalleşti. Surface Hubs, bütün toplantı çıktılarını dijital hale getirerek toplantı sürecini kolaylaştırdı. Bu rakam notları yazdırmaya veya toplantılara seyahat etmeye gerek kalmamasından kaynaklanan ekstra maliyet tasarrufunu da hesaba katmıyor – 3 yılda 7,4 milyon dolarlık kabine maliyet tasarrufu –


Bu finansal faydalar dijital işbirliğinin sağladığı operasyonel verimliliklerle destekleniyor. Toplantı odaları farklı amaçlarla yeniden tasarlandığından, fiziksel ofis alanı artık daha esnek bir şekilde kullanılabilir. Personel ister ofiste ister gelecekte uzaktan toplantılara katılmayı seçsin, teknoloji, deneyimin her iki taraf için de sorunsuz olduğu anlamına gelir.


Aynı zamanda personelin güvenliğini sağlamakta da yardımcıdır. Çalışanın güvenliği kuruluşlar için önemli bir noktadır ve geçen yıl, çeşitli çalışma seçeneklerinin personeli desteklemenin anahtar yolu olduğunu göstermiştir. Tüm toplantılarınız dijital gerçekleşebilir ve üretken de olursa, personelin işlerini halletmek için artık farklı yerlere seyahat etmesine gerek kalmaz. Bu, devam eden salgınla boğuşurken onları güvende tutmaya yardımcı olabilir. Uzun vadede, çeşitli sahalarda etkinlik gösteren firmalar, çalışanlarının yalnızca işlerini halletmek için artık ekstra mesafeler kat etmelerine gerek olmadığını görebilir.
Personeli güvende tutun, üretken tutun ve milyonlarca maliyet tasarrufu sağlayın. Not defterlerinden kurtulmanın ve dijital işbirliğine geçmenin zamanı geldi!

Kaynak : https://thefintechtimes.com/assembly-media-on-how-digital-collaboration-is-saving-firms-millions-and-keeping-staff-safe/

Add a comment