Avustralya’dan Yeni Rakip Bankalara Daha Sıkı Kısıtlamalar

Avustralya’dan Yeni Rakip Bankalara Daha Sıkı Kısıtlamalar

Fintech Haberleri
Mart 20, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
660
Avustralya İhtiyati Düzenleme Kurumu, dijital meydan okuyucu Xinja'nın yakın zamanda çökmesi ve National Australia Bank'a 86 4000 satışının ardından, depozito alma lisansı için başvuru sahiplerine daha katı koşullar koyacak.
images-1-3

Avustralya İhtiyati Düzenleme Kurumu, dijital meydan okuyucu Xinja’nın yakın zamanda çökmesi ve National Australia Bank’a 86 4000 satışının ardından, depozito alma lisansı için başvuru sahiplerine daha katı koşullar koyacak.

Avustralya’nın lisans rejimine ilişkin yapılan bir inceleme, yaklaşımın daha uzun vadeli sürdürülebilirliğe, daha fazla odaklanmaya ihtiyaç duyduğunu ortaya koydu.

Yeni yönergelere göre, sınırlı Yetkili Mevduat Toplama kurumları (ADI) tam bir lisans verilmeden önce hem gelir getiren bir varlık ürünü hem de bir mevduat ürünü için sınırlı bir lansman gerçekleştirmelidir.

Ayrıca, bir seçenek olarak mevduatın iadesine odaklanmak da dahil olmak üzere, potansiyel bir çıkış için daha gelişmiş bir planlamaya sahip olması beklenen yeni girişler için farklı aşamalardaki sermaye gereksinimleri konusunda artan bir netlik vardır.

Apra başkan yardımcısı John Lonsdale, güncellenmiş yaklaşımın yeni lisanslı bankaların başarılı olmak için daha donanımlı olmasını sağlamaya yardımcı olacağını söyledi.

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37702/australia-to-impose-tighter-restrictions-on-new-challenger-banks

Add a comment