Ayakta Kalmak mı, Lider Olmak mı?

Ayakta Kalmak mı, Lider Olmak mı?

Fintech Haberleri
Şubat 25, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
807
Uluslararası ödemelerden otomatik ödemelerin yönetilmesine, para transferlerinden mobil cüzdanlara ve online, kağıtsız banka hesabı uygulamalarına kadar, hepsi giderek artan dijital olarak gelenek için yarışan çok sayıda tam işlevli uygulama, mobil ve çevrimiçi çözümler bulunmaktadır.
Main-Trends-and-Challenges-in-the-Fintech-Industry-By-Simon-Pearson

Uluslararası ödemelerden otomatik ödemelerin yönetilmesine, para transferlerinden mobil cüzdanlara ve online, kağıtsız banka hesabı uygulamalarına kadar, hepsi giderek artan dijital olarak gelenek için yarışan çok sayıda tam işlevli uygulama, mobil ve çevrimiçi çözümler bulunmaktadır.

İeDigital’in CEO’su Jerry Young, Birleşik Krallık’ın geleneksel, köklü inşaat toplulukları ordusunun bazı üyelerinin ve küçük bankaların müşterilerle nasıl etkileşim kurduklarını acilen yeniden değerlendirmeleri gerektiğine inanıyor, aksi takdirde bu dijital kasırganın ortasında başlangıç bloklarında kalma riskiyle karşı karşıya kalacaklar.

Finansal kurumlar ve diğer finansal hizmet sağlayıcıları için bir çözüm sağlayıcı olan ieDigital, Kurucu ve İcra Kurulu Başkanı Rami Cassis liderliğinde küresel bir özel sermaye şirketi olarak faaliyet gösteren bir aile ofisi olan Parabellum Investments’e aittir.

Küresel bir salgın sırasında bile, İngiltere’nin sürekli gelişen dijital bankacılık sektörü hareketsiz kalmayı reddediyor. Gerçekten de Kovid, İngiltere bankalarının dijital tekliflerinin tam kalbinde bir bomba patlattı. Salesforce tarafından yapılan bir araştırmaya göre, müşterilerin yaklaşık %68’i Kovid’in bankalarının dijital yeteneklerine ilişkin beklentilerini yükselttiğini söylüyor. Benzer şekilde, 47.000’den fazla tüketicinin katıldığı bir Accenture çalışması, salgın nedeniyle çoğumuzun dijital hizmetlere yöneldiğini ortaya koyuyor.

Başvuru süreçleri, yeni dijital bankalara kıyasla arzulanan çok şey bırakabilir; bazıları potansiyel müşterilerin bir şubeye gidip, kağıt belgeleri tutarak yeni bir hesap açıp para yatırması konusunda ısrarcı olabilir. Ve bu yüzden son evde kalma yasakları sırasında şubeler açık tutuldu.

1990’ların ortaları ile sonları arasında doğan dijital yerliler ve Z Kuşağı’nı çekmek söz konusu olduğunda, ödüller güçlü dijital ürün ve hizmetlere sahip olanlara düştü. Onlar, Z Kuşağına uzun vadeli, hatta ömür boyu müşteri olarak kalması için bir neden veren, karlı yolculuklar geliştirenlerdir. Bunlar Etsy, Amazon, Nike ve Asos ve Starling Bank, Monzo ve Revolut’un beğenileridir.

Dijital yatırım, geleneksel oyunculara yeni müşterilere ulaşmanın bir yolu olacaktır. Yakın, orta ve uzun vadeli tasarruf hedeflerine para ayırmak için tasarruf hesapları açmaya hevesli, yeniden canlandırılmış yeni nesil tasarruf sahipleri görmemiz muhtemeldir. Artan dijital işlevsellik, bu geleneksel sağlayıcıların bu yepyeni demografiye ulaşmasına ve “yerel” tekliflerini ulusal, çok daha büyük, potansiyel bir müşteri tabanına yükseltmesine olanak tanıyacak.

Piyasa hiç bu kadar rekabetçi olmamıştı ve tüketiciler ister bir uygulama, ister bir web sitesi veya mobil bankacılık yoluyla olsun, online olarak tasarruf etmeyi ve paralarına çevrimiçi olarak erişebilmeyi umuyor. 160 yaşında olan Dudley Building Society, yakın zamanda üyelerin tasarrufları ve mortgage hesaplarını yönetmelerine yardımcı olmak için çevrimiçi araçlar sunan faydalı bir referans noktası sağlıyor. Bu, çevrimiçi uygulamalar ve hesap yönetimi ile ilgili işlevleri ve tasarruf hedefleri ve bütçe planlaması gibi kişiselleştirilmiş özellikleri içerir.

Mali hizmetler sektörü, salgının ortaya çıkmasından önce zaten önemli bir değişim geçiriyordu. Ancak salgın, fintech etkisine bir enerji dalgası enjekte etti. Geleneksel İngiliz finans aktörleri şimdi harekete geçerse, sadece dijital değişimlere ayak uydurmaktan onları gerçekten yönlendirmeye kadar mezun olabilmeleri için hiçbir neden yok.

Kaynak :https://thefintechtimes.com/keeping-up-or-leading-how-building-societies-can-embrace-digital-transformation/

Add a comment