Bankacılık ve Blok Zinciri Teknolojisini Birleştirmek: Açık Banka Projesi ve API3 Ortağı

Bankacılık ve Blok Zinciri Teknolojisini Birleştirmek: Açık Banka Projesi ve API3 Ortağı

Fintech Haberleri
Nisan 20, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
852
Açık Banka Projesi (OBP), merkezi olmayan web'e bankacılık ve açık bankacılık veri oracle'larını sunmak için API3 Vakfı ile bir ortaklık kurdu.
BC-RE-cryptobanking

Açık Banka Projesi (OBP), merkezi olmayan web’e bankacılık ve açık bankacılık veri oracle’larını sunmak için API3 Vakfı ile bir ortaklık kurdu.

Merkezi olmayan web (Web 3.0) vaatleri, blockchain altyapısını kullanarak yeni nesil internet uygulamaları ve hizmetleri sunuyor.

Fakat, kavram “oracle problemi” olarak bilinen bir şeye sahip, yani “zincir dışı” Web 2.0 verilerinin güvenilir kaynaklarına bağlanma zorluğu.

API3 Vakfı,OBP’nin blok zinciri geliştiricilerinin 400’den fazla bankacılık ve yönetim API’larının kullanabileceği Oracle aracı yazılımını geliştirdi.

Ortaklar, bunun, blok zinciri ekosisteminin kripto bankacılığı çözümleri oluşturmasına izin vereceğini, bankaların ise doğrudan blok zinciri ağlarına veri akışları sağlayabileceğini söylüyor.

API3’ten Heikki Vänttinen şöyle diyor: “API3, blockchain endüstrisinin açık bankacılık ile birleşmeye başladığını görmek için inanılmaz derecede heyecanlı ve bundan doğacak yenilikçi çözümleri görmek için sabırsızlanıyoruz.”

“İkisi arasındaki bu yeni keşfedilen bağlantının, DeFi gibi blockchain özellikli sistemleri içeren dijital bankacılık deneyiminin geleceği için bir temel oluşturacağını umuyoruz.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37873/open-bank-project-and-api3-partner-to-unite-banking-and-the-blockchain

Add a comment