Bankalar Kripto Para, E-Para Ve CBDC Kullanmak Zorunda

Bankalar Kripto Para, E-Para Ve CBDC Kullanmak Zorunda

Kripto Para Haberleri
Şubat 23, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
683
Farklı mesaj türleri göndermek için farklı mesajlaşma programlarına ihtiyaç duyduğunuz bir senaryoyu hayal edin. Örneğin, metin mesajları için WhatsApp, ses için Viber, video için Telegram, vb. Oldukça zahmetli, değil mi? Ancak finansta olan tam olarak bu
bigstock-212978365

Farklı mesaj türleri göndermek için farklı mesajlaşma programlarına ihtiyaç duyduğunuz bir senaryoyu hayal edin. Örneğin, metin mesajları için WhatsApp, ses için Viber, video için Telegram, vb. Oldukça zahmetli, değil mi? Ancak finansta olan tam olarak bu: Ekstra adımlar olmadan bir banka hesabından hem dijital fiat parayı hem de kripto para birimini göndermenin bir yolu yoktur. Henüz kitleleri etkilemiyor, ancak ulusal dijital para birimlerinin veya merkez bankası dijital para birimlerinin piyasaya sürülmesinden sonra, önümüzdeki birkaç yıl içinde, durum karmaşık hale gelmek üzere. Hemen bir çözüm aramaya başlamalıyız.

Geleneksel finans sistemi artık yeni teknolojileri başından savamıyor. Cambridge Alternatif Finans Merkezi’ne göre, kripto para birimi kullanıcılarının sayısı 2018’de 35 milyon iken 2020’nin 3. çeyreğinde 101 milyon kişiye neredeyse üç katına çıktı.

Alex Axelrod, Aximetria ve Pay Reverse’nin kurucusu ve CEO’sudur. Ayrıca, teknolojik rollerde liderlik konusunda on yıldan fazla deneyime sahip bir girişimcidir. JSFC AFK Systems’in araştırma ve geliştirme merkezinde büyük veri direktörlüğünü yaptı. Bu görevden önce Alex, dolandırıcılık önleme ve siber güvenlik sistemleri geliştirmeye başkanlık ettiği Rusya’daki en büyük telekom sağlayıcısı olan Mobile TeleSystems için çalıştı.

Kaynak: https://www.investing.com/news/cryptocurrency-news/banks-will-be-required-to-work-with-crypto-emoney-and-cbdcs-to-survive-2425756

Add a comment