Banking Circle Webinarı – Daha İyi Bankacılık İçin Birlikte Çalışmak

Banking Circle Webinarı – Daha İyi Bankacılık İçin Birlikte Çalışmak

Fintech Haberleri
Şubat 28, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
847
Bu web semineri, Şubat 2021'in son haftasında Banking Circle tarafından düzenlendi.
Banking-Circle-cooperates-with-Hips-Payment

Bu web semineri, Şubat 2021’in son haftasında Banking Circle tarafından düzenlendi. “Daha İyi Bankacılık için Birlikte Çalışmak: 2021 ve sonrası için geleceğe dönük bankacılık için 2020 çıkarımlarını kullanma” sloganı altında, nasıl yapılacağını keşfetmeyi amaçlıyordu. Bankalar ödemeleri daha verimli hale getirebilir, dış tedarikçilerle çalışarak nasıl daha verimli hale getirilebilir ve nihayetinde bu nasıl daha iyi bir müşteri deneyimi sağlayabilir, bunların tartışması amaçlanıyordu.

15Mb Ltd’de Dijital Finansal Hizmetler Danışmanı Yorumcu Yazar David Birch ve Consult Hyperion bu etkinlikte ev sahipliği yaptı. Ona bu isimler de eşlik etti:

  1. Mark Mcnulty, Ödemeler ve Alacaklar EMEA Başkanı, Citi
  2. Jon Levine, Kurumsal Bankacılık Eş Başkanı, Banking Circle
  3. Juan Jiménez Zaballos, Finans Endüstrisi Dönüşüm Başkanı, Santander Group
  4. Becky Clements, Yönetici, Ödemeler, İngiltere Finans

Web seminerinin başlangıcında David Birch, anketin bazı bölümlerinin oldukça açık ve şaşırtıcı olmadığına dikkat çekti – örneğin, bankaların eski BT (IT) altyapısıyla ilgili hayal kırıklıkları ve uyumluluk için devam eden çaba miktarı. Aldıkları ilginç sonuçlar, hem perakende sektörü içinde hem de harici ödemelerin önemi ve ileriye doğru ilerleyen dış ortaklarla çalışma istekliliğine geldiğinde oldu.

Bu web semineri sırasında Banking Circle, izleyicilerin görüşlerini ölçmek ve daha fazla tartışma olması için birkaç anket düzenledi. Bu, ilginç bir bulgunun ortaya çıkmasına neden oldu; bankacılık sektöründe, ana odak noktasının perakende kuruluşlarla mı yoksa KOBİ’lerle mi çalışılması gerektiği konusunda ikiye bölünmüş gibi görünüyordu.

Juan Jiménez, durumun neden böyle olabileceğiyle ilgili konuştu ve Santander’in KOBİ’lere neden güçlü bir şekilde odaklandığını açıkladı “Tipik pazarlarda GSYİH’nın %80’inden fazlasını temsil ediyorlar ve onlar ilk istihdam yaratıcısı. Faaliyet gösterdiğimiz her ülkedeler ve bankacılıktan da keyif alıyorlar.” KOBİ’lerin kullandığı bankacılık ürün ve hizmetlerinin, özellikle sınır ötesi çalışanlara gelince, tamamen dijital olmadığını ve ayrıca Santander’in bu odağının ‘Notları diğer bankalarla karşılaştırdığımızda’ (diğer bankalar dediği B2C’den B2B’ye geçiş yapan neobanklar) doğrulandığını açıkladı. “

Tartışma, hem Banking Circle anketinin sonuçları hem de web semineri izleyici anketinin, işbirliğinin bankacılık evrim sürecinin sonraki aşamasında daha merkezi bir odak noktası olacağı konusunda hemfikir olmasıyla birlikte ödemeler konusuna da yöneldi. David Jon Levine, bu noktayı tartışırken, fikir birliğinin öyle göründüğü gerçeğiyle dalga geçti, ödemeler ortaklıkların gerçekleşmesi için bariz bir yer olsa da, bankalar bu verileri nasıl etkili bir şekilde kullanacaklarını bulmaya devam ederken, bu veriler üzerinde tam kontrol sahibi olmaya devam ediyorlar.  Jon, bazı bankalar için bunun çözmeye değer bir sorun olduğunu, çünkü “Müşterilerinize başka hizmetler sunmak için belirli ödeme verilerini kullanabilirsiniz, bu çok yenilikçi” diye açıklıyor.

Webinar’a buradan ulaşabilirsiniz: https://www.bankingcircle.com/how-industry-partnerships-are-driving-better-banking-0210029

Kaynak : https://thefintechtimes.com/review-banking-circle-webinar-working-together-for-better-banking/

Add a comment