Barclays, Kredi-Geliştirme Kartı TomoCredit İçin 7 Milyon Dolarlık Erken Yatırım Turuna Katıldı

Barclays, Kredi-Geliştirme Kartı TomoCredit İçin 7 Milyon Dolarlık Erken Yatırım Turuna Katıldı

Fintech Haberleri
Şubat 12, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
791
Barclays, geliştirmiş olduğu kredi geliştirme kartı TomoCredit için 7 milyon dolarlık erken yatırım aldı!
barclays

İlk kez kredi alanların kredi geçmişi oluşturmalarına yardımcı olmak için tasarlanan kredi kartının arkasındaki ABD iş başlangıcı olan TomoCredit, Barclays’ın da katıldığı bir erken yatırım turunda 7 milyon dolar topladı.


Strong Ventures’in yan kuruluşu olan KB Investment, Tura Güney Kore’nin Kookmin Bank, Knollwood Investment Advisory, Bam Ventures ve bir dizi melek yatırımcı katıldı.


Tüketici Mali Koruma Bürosu’na göre, ABD’de 30 milyondan fazla genç yetişkin “nakit zengini” olarak kabul ediliyor, kredi kartları limitli ve banka kartlarını kullanmak için tek seçenek oluyor.


TomoCredit kartı için başvurular, Fico veya kredi puanlarına göre değil, gerçek zamanlı nakit akışına göre taranır. Ortalama kredi limitleri 3000 dolardır ve ödemeler 7 günlük programa göre otomatik yapılır, hiçbir ücret veya APR yoktur.


TomoCredit CEO’su Kristy Kim diyor ki, “Kredi geçmişiniz olmasa da finansal anlamda güçlü olabileceğinize inanıyoruz. Modeli tüketiciler tarafından değil tüccarlar tarafından ödenecek şekilde oluşturduk.” ve ekliyor, “Yerleşik kredi kartı veren kuruluşların aksine, borçlulara gizli ücretler uygulayarak teşvik edilmiyoruz, kart sahiplerimiz harcadıkça para kazanıyoruz böylelikle siz büyüdükçe biz büyüyoruz.”


Ayrıyeten, şirket, LendingClub’ın kıdemli yöneticisi Chaomei Chen’i vekil risk sorumlusu olarak atadı.

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37459/barclays-joins-7m-seed-round-for-credit-building-card-tomocredit

Add a comment