Başarının Kilidi Açıldı: Gaming FinTech

Başarının Kilidi Açıldı: Gaming FinTech

Fintech Haberleri
Şubat 25, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
671
FinTech ve oyun, zihinlerin evliliği, iki mükemmel dünyanın birbirine bağlanması ve daha iyi deneyimler ve katılımlar yaratmak için teknoloji ve yeniliğin bitmek bilmeyen evrimidir. Dijital katılımın nasıl yapılacağına dair ölçütler belirledi ve diğer birçok endüstri zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya kalırken onun gelişmesine izin veren temeller oluşturdu.
3ea65be54213e373d7459bbdb8c30531

Küresel oyun endüstrisinin 2021 yılına kadar 200 milyar doları aşması bekleniyor. Bu, video oyun endüstrisinin oyun içi işlemlere ve uzun vadeli aboneliklere sürekli odaklanmasının tam etkisini gösteren bir istatistik olan Juniper Research tarafından ortaya konulan istatistiktir.

Şu anda, bulut oyun ve video oyunu abonelikleri büyümenin yaklaşık %9’unu oluşturuyor, bilgisayar oyunları beklenen 32 milyar dolarlık büyüme ile en karlı sektör olacak ve akıllı telefon uygulama içi geliri yaklaşık %8 büyüme görecek. Mikro dönüşümler çoğu oyuncunun hayatının belası olmaya devam ederken, sürekli büyümeleri çok önemli bir gerçeğin altını çiziyor – oyun endüstrisi bu mikro dönüşümleri kolay, sorunsuz ve erişilebilir kılan sistemlere ve teknolojilere dikkat ediyor.

Sea Monster CEO’su Glenn Gillis, FinTech’in evriminin oyun alanındaki ödemeleri daha hızlı ve daha güvenli hale getirdiğine inanıyor. “Oyunlar, para kazanmanın yeni yollarını buldu – freemium konsepti, oyun şirketleri tarafından icat edildi – ve yenilikçi iş modellerinden çok şey öğrenilebilir. Örneğin Fortnite, gelirini neredeyse yalnızca para kazandıran avatar özelleştirmesinden elde eden ücretsiz bir oyun (F2P). “

Bir avatarı özelleştirmek için para mı ödüyorsunuz? Çılgınlar için para gibi gelebilir, ancak gerçek şu ki, bireysellikten para kazanmak zekice. Bireyselliği tanımanın ne kadar önemli olduğunu, kullanıcıyı deneyimlerinin merkezine koymanın ne kadar önemli olduğunu gösterir. İşte bu yüzden oyunlardan para kazanmanın gelişmesi gerekiyor ve FinTech’in hayatta kalmasının anahtarı olmasının nedeni bu. Enea Müşteri Baş Sorumlusu Indranil Chatterjee’nin belirttiği gibi: “Oyuncular oyuna sadıktır – konsol üreticisi veya mobil operatör yerine oyunu takip edecekler. Oyunlar ‘bulutlaştırıldığında’ kullanıcılar belirli oyun cihazlarını terk etmekte özgürdür. ‘Para oyuncuyla birlikte hareket edecek, bu nedenle bağlantıların oyuncu gereksinimlerini karşılayacak şekilde uyarlanması ve gelişmesi gerekir.

FinTech ve oyun, zihinlerin evliliği, iki mükemmel dünyanın birbirine bağlanması ve daha iyi deneyimler ve katılımlar yaratmak için teknoloji ve yeniliğin bitmek bilmeyen evrimidir. Oyun endüstrisi, 2020’yi yakalamak için mücadele etmek yerine, sadece öne geçti. Dijital katılımın nasıl yapılacağına dair ölçütler belirledi ve diğer birçok endüstri zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya kalırken onun gelişmesine izin veren temeller oluşturdu. Checkout.com’un Ticari Geliştirme Başkan Yardımcısı Cyril Chemla şu sonuca varıyor: “Oyun içi tüketici harcamalarının rekor seviyelere yükselmesiyle oyunlardan elde edilen gelir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Güçlü bir ödeme altyapısı olmadan bu mümkün olmazdı. Ödemeler, video oyun endüstrisindeki ilerici oyuncular için gelir tahsilatından müşteri sadakatine ve dolandırıcılığın önlenmesine kadar her şeyi mümkün kılıyor. “

Kaynak : https://thefintechtimes.com/achievement-unlocked-gaming-fintech/

Add a comment