Bill Gates, Bitcoin Hakkında Konuştu

Bill Gates, Bitcoin Hakkında Konuştu

Kripto Para Haberleri
Şubat 19, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
798
Microsoft'un kurucusu Bill Gates, uzun süredir sessiz kaldığı Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında konuştu.
bill gates

Kripto para piyasasıyla ilgili tartışmaların gittikçe arttığı bu günlerde, fikri merak edilen fakat herhangi açıklama yapmayan nadir isimlerden biri olan Bill Gates Bitcoin hakkındaki görüşlerini beyan etti. Gates, Bitcoin’in fiyatının öngörülemez olduğunu söyledi.

Herhangi bir dijital varlık sahibi olmadığını belirten Bill Gates, yanlış anlaşılmalara yol açmamak için kripto varlıkları kötülemediğini söyledi. Gates, yalnızca fiyat riski yüzünden bu tür bir yatırım yapmıyor.

Bitcoin sahibi değilim, olumsuz bir görüşüm de yok. Bitcoin konusunda tarafsızım. Bitcoin hakkında görüş ne şekilde olursa olsun fiyat yukarı veya aşağı gidebilir. Gelecek öngörüsü yapmanın bir yolu yok.

Bill Gates

Bill Gates, her ne kadar dijital bir varlık sahibi düşünmüyor olsa da kurucularından biri olduğu Bill&Melinde Gates Vakfı’nda, vakıf için parayı dijital forma taşıma projeleri geliştiriliyor. Gates, kripto paralar ile ilgili eski açıklamalarında bu varlıkların anonimliğini eleştirmiş ve yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirmişti.

2020 Mart ayında Microsoft yönetim kurulundan ayrılan Bill Gates’in artık farklı düşündüğü aşikar. Ünlü ismin bu konuyla alakalı düşünceleri bireysel olarak gelişmiş olsa da Microsoft yönetim kurulunun tavrı hala eskisi gibi gözüküyor. Microsoft Başkanı Brad Smith, şirketin Bitcoin yatırımı yapmasının henüz acil olmadığını belirtmişti.

Add a comment