Binance, Kullanıcıların Tesla ile Başlayarak Tokenize Hisse Senedi Jetonları Ticareti Yapmasına İzin Veriyor

Binance, Kullanıcıların Tesla ile Başlayarak Tokenize Hisse Senedi Jetonları Ticareti Yapmasına İzin Veriyor

Kripto Para Haberleri
Nisan 13, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
782
Kullanıcılar, fiyatı Binance USD (BUSD) olarak belirlenmiş Tesla hissesinin yüzde biri kadar küçük bir kısmını satın alabilecekler.
sections_30488502_GBNodeListTemplateTypeList_sectionParams_30492093_cellBackgroundImage@original
  • Kullanıcılar, fiyatı Binance USD (BUSD) olarak belirlenmiş Tesla hissesinin yüzde biri kadar küçük bir kısmını satın alabilecekler.
  • Kripto para borsası Binance, Tesla’dan başlayarak yeni bir tokenize hisse alım satım hizmeti ile kullanıcılarının şirket hisselerinin bir kısmını satın almalarına izin veriyor.
  • Kripto borsası Pazartesi günü, sahiplerini temettüler de dahil olmak üzere iadeler için nitelendiren sıfır komisyonlu dijital jetonlar olan Binance Hisse Senedi Jetonlarının lansmanını duyurdu.
  • 12 Nisan 13:35 UTC (9:35 ET) itibariyle kullanıcılar, yazı yazarken 677 dolardan işlem gören gerçek Tesla hisselerinin fraksiyonlarını satın alabilecekler.
  • Kullanıcılar, fiyatlar Binance USD (BUSD) olarak belirlenmiş bir Tesla hissesinin yüzde biri kadar küçük bir kısmını satın alabilecekler.
  • Borsanın yerel kripto Binance Coin (BNB), son 24 saatte %25’ten fazla artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 637,44 dolara ulaştı. Basın zamanında 590,51 dolar olarak fiyatlandırılmıştır. Madeni paranın fiyatını neyin yönlendirdiği şu an belli değil.
  • Bu, kripto topraklarında tokenize edilmiş ilk hisse senedi oyunu değil: Terra Labs’ın Ayna Protokolü Aralık ayında hayata geçmişti.
  • Ancak Ayna’nın sentetik hisse senetlerini (veya gerçek hisse senetlerinin tokenize edilmiş temsillerini) kullandığı durumlarda, Binance ürünü, Almanya’daki bir yatırım şirketi tarafından yönetilen “dayanak menkul kıymetlerin saklama portföyü tarafından destekleniyor”.

Kaynak: https://www.coindesk.com/binance-allows-users-to-trade-tokenized-stock-tokens-starting-with-tesla

Add a comment