Binance’den Beklenen SPARK Airdrop Açıklaması

Binance’den Beklenen SPARK Airdrop Açıklaması

Kripto Para Haberleri
Kasım 26, 2020 tarafından Ali Bertay SOLAK
677
Ripple için düzenlenen SPARK airdrop etkinliğine Binance de destek verdiğini açıkladı. Söz konusu etkinlikte SPARK dağıtımı yapılacak.
binance

Ripple (XRP) sahipleri için, 1 XRP = 1 SPARK olacak şekilde, 12 Aralık 2020 tarihinde bir SPARK airdrop planlanmıştı. Birçok kripto para cüzdanı (Kripto para cüzdanının tanımı için buraya tıklayınız.) ve kripto para borsası ile anlaşılınan bu etkinlikte Kraken ve Binance gibi dünyanın önde gelen borsalarından destek gelmemişti.

Binance‘in 25 Kasım 2020 tarihinde yaptığı açıklamada, söz konusu airdrop etkinliğinin desteklendiği belirtildi. Bu açıklamada airdropun anlık görüntüsüne ilişkin; “airdrop anlık görüntüsü, 12/12/2020 günü saat 03.00 (Türkiye Saati İle) veya sonrasındaki bir zaman damgasına sahip, doğrulanmış ilk XRP hesap defteri endeks numarasında alınacaktır.” ibaresi yer almaktadır.

http://analizkripto.com/2020/11/25/ethereum-2-0in-tarihi-belli-oldu/

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre; 11/12/2020 tarihinde Ripple yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak, anlık görüntüler alındıktan sonra söz konusu işlemler tekrar aktive olacaktır.

Ripple‘ın son haftadaki yükselişi büyük ölçüde bu SPARK airdrop etkinliğine bağlanmıştı.

ripple

Binance’in SPARK Airdrop Açıklaması, Fiyatları Etkiler Mi?

Benim fikrime göre; kripto para piyasasındaki yatırımcılar, Binance gibi büyük bir borsanın böyle bir etkinliği kaçıracağını zaten düşünmüyorlardı dolayısıyla airdrop yakalamak isteyenler yerlerini önceden almışlardır.

Ripple‘ın fiyatı hakkında bir analiz yapmak için öncelikle söz konusu kripto paranın piyasadaki geçmiş davranışlarını incelemek ve analiz etmek gerekiyor.

Ripple, geçtiğimiz dönemlerde boğa piyasalarında bir fitil görevi görmüş ve henüz neredeyse hiçbir kripto para birimi yükseliş trendine başlamamışken XRP‘nin büyük sıçrayışlar gerçekleştirdiğini görmüştük.

http://analizkripto.com/2020/11/24/cin-ikinci-dijital-yuan-piyangosunu-duzenleyecek/

Ripple‘ın yükselişi başta, halihazırda bulunan yükseliş trendlerine ek bir hareketlenme getirebilir gibi gözüktü fakat SPARK airdropu bu yükselişte çok etkili oldu.

Normal zamanda da dalgalı bir grafik gösteren Ripple için bu etkinlik, satın alım baskınlığı sağlayacak etkenlerden bir tanesi gibi gözüküyor. Bu sayede anlık görüntülerin alınacağı saate yaklaştıkça yatırımcılar ellerinde daha fazla XRP tutmak isteyecektir.

İçeriğin konusu olan airdrop etkinliğinde dağıtılacak olan kripto para birimi SPARK‘ın henüz işlem göreceği fiyat bilinmemektedir.

Hatırlatmakta fayda var; Kaliforniya Altına Hücum’da zengin olanlar, çoğunlukla kürek satanlardı.

Not: Bu içerik bir yatırım tavsiyesi değildir.

Add a comment