Binance’in En Yüksek Trafiği Türkiye’den

Binance’in En Yüksek Trafiği Türkiye’den

Kripto Para Haberleri
Şubat 12, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
688
Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Çin menşeili Binance'in trafik payında en fazla oran Türkiye'ye ait.
binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in istatistiklerine göre; söz konusu dijital para borsasının en yüksek trafik değeri aldığı ülke Türkiye. Çin menşeili bir kripto para borsası olan Binance, dünyanın her yerinden ulaşılabilir bir pazar.

Kripto paraların yükselişinde artan ivme sonrası birçok yatırımcı bu piyasayı bir yatırım fırsatı olarak gördü ve sermayelerinin hepsini ya da bir kısmını dijital varlıklara yatırma kararı aldı. Bunu yapmak için tercih edilen platformların başında da Binance geldi.

Binance, Türkiye’nin kripto para pazarında etkin bir rol oynadığını daha önceden de biliyordu. Geçtiğimiz zamanlarda Binance’e Türkçe desteği gelmiş ve Türk Lirası ile yapılabilecek işlemler eklenmişti. Binance’e Papara uygulaması üzerinden ya da banka havalesi yaparak Türk Lirası cinsinden para yatırılıp sonrasında kripto para birimlerine çevrilebiliyor.

Türkiye menşeili kullanıcıların Binance’i bu denli tercih edişi sonrası Binance içerisinde daha fazla Türkçe içerik ve Türk Lirası ile yapılabilecek daha fazla kripto işlemi görebiliriz.

Add a comment