Bir Birikimde 2.000 BTC Puanının Günlük CEX Çıkışı

Bir Birikimde 2.000 BTC Puanının Günlük CEX Çıkışı

Kripto Para Haberleri
Temmuz 14, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
739
Merkezi borsalardan (CEX) BTC çıkışlarındaki artış, BTC piyasasının birikim modunda olduğunu gösteriyor.
download
  • Merkezi borsa (CEX) çıkışları, günlük ortalama yaklaşık 2.000 BTC çıkışı gösteriyor.
  • Glassnode, CEX çıkışının bir BTC birikimini gösterebileceğini bildiriyor.
  • Ayrıca, para çekme ücretleri yükselirken CEX depozito ücretleri düştü.

Merkezi borsalardan (CEX) BTC çıkışlarındaki artış, BTC piyasasının birikim modunda olduğunu gösteriyor. Özellikle, Mayıs ayından bu yana, şu anda yaklaşık 66 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 2.000 BTC, günlük olarak CEX’ten akıyor.

Aynı zamanda, mevduatlar için zincirleme işlem ücretlerinde bir azalma olmuştur. Ücretler Mayıs ayındaki %17’den %14’e düştü. Öte yandan, para çekme ücretleri bu ay %2,37’den %5,4’e yükseldi. Para çekme ücretlerindeki artış da olası bir birikime işaret ediyor.

Ek olarak, zincir içi analiz firması Glassnode, yakın zamanda CEX’lerdeki BTC rezervlerinin Nisan öncesi ATH’ye düştüğünü bildirdi. Ayrıca Glassnode, BTC’de birikime öncülük eden Grayscale Trust’a atıfta bulundu.

Bununla birlikte, diğer bazı kurumsal oyuncular/balinalar birikime katkıda bulunabilir. Örneğin, Glassnode’un Canlılık metriğine göre, BTC uzun vadeli yatırımcıları fazla BTC arzını siliyor.
Bundan önce, kripto piyasası Mayıs ayında düştü ve BTC’nin Nisan ayı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.804.72 dolardan (ATH) neredeyse %50 düşmesine neden oldu. Yazma sırasında, BTC 33.306,02 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, yatırımcıların pozisyonlarını tasfiye etmesi nedeniyle fiyat düşüşü bir tersine dönüşü tetikledi. Aslında bu, “borsalardan kalıcı bir net çıkışa” neden oldu. Ancak son birikim BTC net transfer hacmini tekrar negatif bir akışa itti. Glassnode dedi ki,

“14 günlük hareketli ortalama bazında, özellikle son iki hafta, günde ~ 2k BTC oranında döviz çıkışlarına daha olumlu bir dönüş gördü.”

Ayrıca Glassnode, mevcut döviz tükenmesinin Nisan ATH’sinden önceki piyasa eğilimine benzer olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle, model, yaklaşmakta olan bir pazar toparlanmasına işaret edebilir.

Kaynak: https://coinquora.com/daily-cex-outflow-of-2000-btc-points-at-an-accumulation/

Add a comment