Bitci’den Glasgow Rangers Hamlesi

Bitci’den Glasgow Rangers Hamlesi

Kripto Para Haberleri
Şubat 19, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
683
Ünlü Avrupa kulüplerinden biri olan Glasgow Ranges, çıkartacağı taraflar tokenı için Türk kripto para borsası Bitci'yi tercih etti.
bitci

Avrupa’nın bilinen futbol takımlarından biri olan Glasgow Rangers, son zamanlarda oldukça popüler olan taraftar tokenı çıkartmak için Türk kripto para borsalarından biri olan Bitci’yi tercih etti.

Kendi taraftar tokenını çıkartmak ve bunun satışını tüm dünyada yapmak isteyen Glasgow Rangers’ın Bitci tercihi, Türkiye’nin bu alandaki ilk “Blockchain ihracatı” olarak da kayıtlara geçti.

Yapılan anlaşmaya göre Bitci.com’un logosu Glasgow Rangers kulübünün futbol takımının şortlarında ve tarihi Ibrox Stadyumu’nda yer alacak. Bu durum, Türkiye’deki blok zinciri faaliyetlerinin dünya geneline yayılması ve tüm dünyada tanıtılması açısından büyük bir adım olarak nitelendirildi. Bitci Teknoloji’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Çağdaş Çağlar, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya ekonomisinin geleceği olarak gördüğümüz blockchain konusundaki deneyimimizi bu anlaşmayla yurt dışına taşıyoruz. […] Bu aynı zamanda ülkemizin bu alandaki ilk blockchain ihracatı olacak. Bu yolla bir yandan ülkemize döviz girdisi sağlarken bir yandan da Türk yazılımcılarının ve Türk mühendislerinin başarısını, tutkusunu, vizyonunu tüm dünyaya göstermiş olacağız.

Çağdaş Çağlar

Çağdaş Çağlar, Glasgow Rangers’ın dışında Avrupadaki 7-8 kulüple de görüşmelerde bulunduklarını belirtti. Bunun yanında Glasgow Rangers Ticari ve Pazarlama Direktörü James Bisgrove de konuyla ilgili bir beyanda bulundu.

Bu anlaşma son dönemde sürdürülebilir şekilde artan ticari gelirlerimizde olumlu bir etki yapacaktır. […] Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin bu alanda yaptıklarını yakından inceledik. Bitci Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmanın da takımımız ve taraftarlarımız için büyük bir potansiyel sunduğuna inanıyoruz.

James Bisgrove

Add a comment