Bitcoin 59.000 Doları Aştı!

Bitcoin 59.000 Doları Aştı!

Kripto Para Haberleri
Mart 31, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
893
PayPal, 29 milyon tüccar için kripto ödemeleri başlatırken Bitcoin 59.000 doları aştı.
bitcoin_4_16x9

PayPal, 29 milyon tüccar için kripto ödemeleri başlatırken Bitcoin 59.000 doları aştı.

PayPal, Reuters’a yaptığı açıklamada, Bitcoin ve bazı altcoinler için en son benimseme adımı Salı günü resmi onay alacak.

Bitcoin (BTC), PayPal’ın resmi olarak kripto para birimi ödemelerini başlattığını onayladıktan sonra 30 Mart’ta 60.000 dolara yaklaştı.


BTC / USD 1 dakikalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: Tradingview

PayPal: Kripto artık “yasal finansman kaynağı”

Cointelegraph Markets Pro ve Tradingview’den gelen veriler, BTC / USD’nin Salı günü ana akım basında çıkan detaylarla on günün en yüksek seviyesini gösterdiğini gösterdi.

Reuters’ın özel bir raporuna göre PayPal, ABD müşterileri için uzun zamandır beklenen kripto para birimi ödeme özelliğini açıklayacağı günün ilerleyen saatlerinde resmi bir duyuru yayınlayacak.

Şirket, geçtiğimiz yıl kripto alanındaki girişimini onayladığında büyük bir heyecan yarattı ve nihayetinde tüm kullanıcılara ve 29 milyon tüccara yayılmaya başlandı.

Başkan ve CEO Dan Schulman, Reuters’a şunları söyledi: “Bu, kripto para birimlerini PayPal cüzdanınızın içindeki bir kredi kartı veya banka kartıyla aynı şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz” dedi.

PayPal yalnızca Bitcoin’e odaklanmayacak olsa da, BTC fiyat hareketi raporlara olumlu tepki verdi ve Şubat ayının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.300 doları, yazarken 59.200 doları yönetmek için geçti.

Binance’ten alınan sipariş defteri verilerine bir bakış, satıcıların hala mevcut spot fiyat ile 61.700 dolarlık tarihi yüksekler arasında sıralandığını gösterdi.

PayPal, kripto para birimleri için genel olarak bir dönüm noktası anına atıfta bulundu ve Schulman bunları “yasal bir finansman kaynağı” olarak tanımladı.

“Kripto para birimlerinin ağırlıklı olarak satın aldığınız, tuttuğunuz ve / veya sattığınız bir varlık sınıfı olmaktan çıkıp milyonlarca tüccara gerçek dünyada işlem yapmak için meşru bir finansman kaynağı haline geldiği bir geçiş noktası olduğunu düşünüyoruz” diye ekledi.

Woo: Bitcoin “Milyonlarca Dolara” Gidiyor

Uzun bir şüpheci olan PayPal’ın resmi çizgisi, şimdi Bitcoin’in en ileri savunucularının bazılarıyla uyuşuyor. Bu haftaki en uzun vadeli tahminler arasında istatistikçi Willy Woo’nun yaptığı bir röportajda tek bir Bitcoin’in nihayetinde “milyonlarca dolar” değerinde olacağını söyledi.

“Bitcoin’in 10 trilyon dolar olan altının piyasa değerinde durmasının hiçbir yolu yok; çok daha yükseğe çıkacak, bu da madeni para başına milyonlarca dolara gireceğimiz anlamına geliyor” dedi Real Vision’dan Laura Shin.

Ayrıca, şu anda geniş çapta dolaşan bir yorumda Bitcoin hakkındaki bakış açısını tamamen değiştirdiğini söyleyen deneyimli tüccar Peter Brandt da öne çıktı.

“Zihniyetim değişti… Bir ticaret olarak Bitcoin’den zenginliğin ölçüsü olarak Bitcoin’e,” dedi.

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-jumps-past-59k-as-paypal-launches-crypto-payments-at-29m-merchants

Add a comment