Bitcoin (BTC/USDT) Teknik Analiz 03.02.2021

Bitcoin (BTC/USDT) Teknik Analiz 03.02.2021

Kripto Teknik Analiz
Şubat 4, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
866
En popüler dijital para birimi olan Bitcoin'in, 03.02.2021 tarihinde BTC/USDT 4 saatlik mum grafiği üzerinden teknik analizini yaptık.
Bitcoin

Bitcoin, 2020 yılının sonunda ve 2021 yılının başında yaşadığı büyük yükselişten sonra birçok analiste göre kader anına geldi. 02.03.2021 tarihinde, Bitcoin – USDT 4 saatlik mum grafiği üzerinden yaptığımız teknik analiz ile bu durumu daha detaylı inceleyeceğiz. Söz konusu teknik analiz yapılırken BTC/USDT yaklaşık 36,766.000’dır.

BTC/USDT 4 saatli mum grafik

Bitcoin üzerinden bir teknik analiz yapabilmek için göstergelerinn daha sağlam olabilmesi adına geçmişte kırdığı trend çizgisinden başlayabiliriz. Bu trend çizgisi üzerinde hem trend desteği hem de trend direnci olarak işlev görmüş 30.550 bandının trend kırıldıktan sonra da destek noktası olarak çalıştığını görebiliyoruz.

30.550 bandında bulunan kuvvetli bir destek noktasına karşılık 36.800 bandında bir adet direnç noktası görüyoruz. Bu direnç noktası, trend sonrası düzelmede bir kere kırılmış fakat peşine destek noktası olarak çalışmadığından bir bayrak formasyonu oluşturmuş. Sonrasında gelen aşağı yönlü kırılmayla birlikte üç kere direnç noktası olarak işlev görmüş.

Yakın zamanda indikatörlerde gerçekleşen hareketlenmelere odaklanacak olursak RSI göstergesinin 30 ile 70 seviyesi arasında ilerlediğini görebiliyoruz. Ayrıca çok kısa bir sürede bir adet alış yutan mum sinyali ve iki kere Bollinger Orta Bandı ile Ağırlıklı Ortalama Hareket Çizgisi’nin kesiştiğini göreibliyoruz. Tüm bunların yanı sıra hiç satış sinyali görmeyişimiz, yatırımcılar için umutlu bir durum.

Bitcoin – USDT grafiğinde fiyatın direnç noktasını zorladığı aşikar. Yakın zamandaki indikatörlere de bakarak yükselişe devam edileceği konusunda umut vaad ettiği de söylenebilir fakat fiyatın tam performansı, direnç bandının kırılması sonrası gerçekleşecektir.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Add a comment