Bitcoin (BTC/USDT) Teknik Analiz 05.02.2021

Bitcoin (BTC/USDT) Teknik Analiz 05.02.2021

Kripto Teknik Analiz
Şubat 6, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
834
4 saatlik mum grafik üzerinden 05.02.2021 tarihinde yapılan Bitcoin (BTC/USDT) teknik analiz.
bitcoin

Bitcoin, birçok analiste göre yeni bir boğa piyasasına hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan teknik analizin üstüne gelen gelişmelerle beraber BTC/USDT grafiğini yeniden inceleyelim. 05.02.2021 tarihinde 4 saatlik mum grafik üzerinden yaptığımız BTC/USDT teknik analiz sırasında ortalama BTC/USDT 37,700.

BTC/USDT 4 saatlik mum grafik

Geçtiğimiz sefer yaptığımız Bitcoin (BTC/USDT) teknik analizinda belirttiğimiz alış sinyalleri işlevlerini yerine getirdiklerini ve fiyatın önündeki direnç bandının kırıldığını görebiliyoruz. Söz konusu fiyat bandı bu sefer destek olarak işlev görebilir ve Bitcoin’in şu anki fiyatı bir alım fırsatı olabilir.

40,500 bandında yeni bir direnç noktasının oluşması muhtemel, fakat bunu kesin olarak söyleyebilmek için hareketlenmeleri beklemek gerekiyor. Direnç bandı kırıldıktan hemen sonra görmüş olduğumuz satış yutan mumu doğal çünkü yatırımcılar, kırılan direnç sonrası kar edip çekilmek isteyebilirler. Söz konusu kırılan direnç bandının artık destek bandı olarak görev yapıp yapmayacağı, yatırımın akıbeti için önemli.

RSI’ın 30-70 arasında olması, Bollinger Orta Bandı ile Ağırlıklı Hareket Ortalaması çizgilerinin birbirlerinden nispeten uzak olamaları, şu anlık herhangi bir sinyal getirmiyor.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Add a comment