Bitcoin, Ethereum ve DOGE Aynı Günde Yeni ATH’lerine Ulaştı

Bitcoin, Ethereum ve DOGE Aynı Günde Yeni ATH’lerine Ulaştı

Kripto Para Haberleri
Nisan 15, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
797
Kripto para birimlerine olan küresel ilgi arttıkça, üç kripto aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesine, yani Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin'e ulaştı.
Set of cryptocurrencies with a golden bitcoin on the middle
  • Üç kripto para birimi, aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.
  • Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.641.87 dolara ulaştı.
  • ETH ve DOGE sırasıyla 2.392.53 dolar ve 0.133041 dolara ulaştı.

Kripto para birimlerine olan küresel ilgi arttıkça, üç kripto aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesine, yani Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e ulaştı.

Önde gelen kripto para birimi olarak Bitcoin, son aylarda yeni zirvelere çıkıyor. Bununla birlikte, bu durumda, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.641.87 dolara ulaştı. Sadece bu değil, SkyBridge Capital’in kurucusu kripto uzmanı Anthony Scaramucci, Bitcoin’in fiyatının yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşacağına inanıyor.

Öte yandan Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.392,53 dolara da yükseldi. Ethereum, kullanım açısından Bitcoin’in çerçevesini genişletiyor. Ethereum’un ağı, yalnızca cüzdanlar içinde para transferi yapmak yerine, merkezi olmayan uygulamalar veya DApp’ler dünyasını destekler. Buna ek olarak, kullanıcıların bir arabulucu veya üçüncü bir taraf kullanmadan birbirleriyle sözleşme yapmalarına izin verir.

Buna ek olarak, Dogecoin (DOGE) fiyatı 0.133041 dolara düştü. Rallinin kesin nedeni belirsiz kalsa da, tüccarlara kutlama yapmak için çok neden verdi. Sadece madeni para piyasadaki en ünlülerden biri değil, aynı zamanda şirketler de bir ödeme yöntemi olarak ona ısınıyor.

Ayrıca Dogecoin, Bitcoin gibi diğer kriptolarla aynı temel teknolojiyi kullanır. Dahası, Shiba-Inu tabanlı kripto 2013 yılında bir şaka olarak tanıtıldı. Yaratıcıları, blockchain teknolojisinin yeteneklerine ilişkin kamuoyunu bilinçlendirmek istedi. Şimdi, Dogecoin Elon Musk ve Gene Simmons gibi ünlülerin desteğiyle ün kazanıyor.

Kaynak: https://coinquora.com/bitcoin-ethereum-and-doge-reach-new-aths-on-same-day/

Add a comment