Bitcoin Hollanda’yı Solladı

Bitcoin Hollanda’yı Solladı

Kripto Para Haberleri
Şubat 13, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
633
Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin'in toplam piyasa değeri Hollanda'yı geçti.
bitcoin

Kripto para piyasasının başını çeken ve en popüler para birimi olan Bitcoin, piyasadaki toplam finansal değer göz önünde bulundurulunca Hollanda’yı geçmiş ve bir üst sıraya çıkmak için Meksika ile yarışıyor vaziyette.

Halen işleyişini sürdüren ve eski bir kripto para borsası olan Bitstamp üzerinden 49 bin dolarlık işlem gerçekleşti. Piyasada sirkülasyonda olan Bitcoin sayısı ve bu tavan fiyat göz önünde bulundurulduğunda söz konusu kripto para biriminin piyasadaki toplam değeri neredeyse 1 milyon dolar ediyor. Bitcoin’in fiyatı şu an düşmüş olsa da bu sınırı zorluyor.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Bitcoin, kripto para piyasasının en yüksek hacimli dijital para birimi. Ayrıca söz konusu dijital varlık, kripto para piyasasında dominasyonu en yüksek birim olmasının yanında bilindiği üzere ilk kripto para örneği.

Bitcoin’in piyasadaki toplam değeri, tavan fiyat ve sirkülasyonda olan birim sayısı baz alındığında Hollanda (886 milyon dolar) ile Meksika (1.03 trilyon dolar) arasında yer alıyor.

Add a comment