Bitcoin Madencilik Firması Bit Digital CEO’yu Görevden Aldı; Kadın Başkan İstifa Etti

Bitcoin Madencilik Firması Bit Digital CEO’yu Görevden Aldı; Kadın Başkan İstifa Etti

Kripto Para Haberleri
Şubat 4, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
561
Kurul, Hong Yu’nun istifasını da kabul etti. Kendisine yapılan dolandırıcılık iddialarını reddetti. İki kıdemli danışman işe aldı.
5f088f25ed940c7d4b988b79_1_BQda4DPt4dOdeaUi9RUlxw

Olaylar, madencilik şirketine karşı devam eden toplu davanın ortasında gerçekleşti.

Dolandırıcılık iddialarıyla savaşan Bit Digital (BTBT), yönetim kurulunun Min Hu’yu CEO olarak görevden alındığını söyledi. Bitcoin madencilik şirketi ayrıca Ping Liu’nun “sağlık nedenleriyle” yönetim kurulu başkanlığından istifa ettiğini söyledi.

CFO Erke Huang, geçici CEO olarak Hu’nun yerini alırken, yönetim kurulu üyesi Zhaohui Deng, başkan seçildi. Kurul , başstrateji sorumlusu ve müdürü olan Hong Yu’nun istifasını da kabul etti. Bit Digital, Hu’nun görevden alınması için “şirketin madencilik faaliyetlerine katılmamasıyla” sebebi haricinde bir şey söylemedi.


CoinDesk’in önceki raporlarına göre olaylar, madencilik şirketine karşı devam eden bir toplu davanın ortasında gerçekleşiyor. Dava, geçen ay J Capital tarafından yayınlanan bir araştırma raporunda dolandırıcılık iddialarının ortaya atılması üzerine açılmıştı. Bit Digital bu iddiaları reddetti. Ayrıca şirket, finansal hizmetler ve dijital varlıkların yanı sıra yasal ve düzenleyici konularda da deneyime sahip iki kıdemli strateji danışmanını işe aldığını söyledi. Bit Digital, bu iki kıdemli danışmanın geçiş döneminin ardından şirkette üst düzey yönetici olmalarını beklediğini söyledi. Şirketin hisseleri bu haberden fazla etkilenmedi ve 29 Ocak’tan bu yana 18 – 20 dolar arasında alım satım yapmaya devam etti.

Add a comment