Bitcoin Tencent’i Solladı!

Bitcoin Tencent’i Solladı!

Kripto Para Haberleri
Şubat 23, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
651
En popüler kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin'in piyasa değeri, Tencent'in üstüne çıktı.
bitcoin

Geçtiğimiz günlerde tekrar yükselişe geçen ve artık dünya devi şirketler ve hatta ülkelerle piyasa değeri açısından yarışabilir seviyeye gelen Bitcoin, Tencent’i solladı! 1,034 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşan Bitcoin, 915 milyar dolarlık Tencent’e açık ara fark attı.

Dünyadaki tüm varlıkların piyasa değeri açısından oluşturulan sıralamasına göre altıncı sıraya yükselen Bitcoin’in bir sonraki rakipi Alphabet. Alphabet, GOOGL ve GOOG’un çatı kuruluşu olarak biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız bir haberde Bitcoin’in GOOGL ve GOOG’un teker teker piyasa değerlerini geçtiğini belirtmiştik.

1,4 trilyon dolarlık bir değere sahip olan Alphabet’in söz konusu listedeki beşinci sıradaki yeri gün geçtikçe sarsılmakta. Bitcoin, yaklaşık iki aydır sürekli bir yükseliş trendinde gözüküyor ve fiyatı günden güne artıyor.

CoinSmart’ın CEO’su yaptığı bir açıklamada bu konuya değindi:

Bu durum değerin, güvenin ve Bitcoin ve kripto para sektörünün yaygınlığının arttığının güçlü bir göstergesi. Birçok analist, Bitcoin’in bu yıl 100 bin doları geçeceğini söylüyor ve bunun çok uçuk bir spekülasyon olduğunu düşünmüyorum.

Justin Hartzman

Add a comment