Bitcoin, Yeni Zelanda Emeklilik Fonu’nun Faizini Yakaladı

Bitcoin, Yeni Zelanda Emeklilik Fonu’nun Faizini Yakaladı

Kripto Para Haberleri
Mart 28, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
776
Stuff'e göre, Yeni Zelanda'nın işçiler için gönüllü tasarruf planı olan KiwiSaver, 350 milyon dolarının %5'ini Bitcoin'e yatırdı.
new-zealands-monetary-past-ptea-and-future-1
  • KiwiSaver, 350 milyon dolarının %5’ini Bitcoin’e yatırdı.
  • CIO’su, Bitcoin’in bir dizi NZ Fon Yönetimi ürününde görüneceği konusunda olumlu yaklaşım sergiliyor.
  • KiwiSaver’ın rakipleri, müşterilerin emeklilik planlarına ilk kripto para birimini ekleme kararından şüphe ediyor.

Stuff’e göre, Yeni Zelanda’nın işçiler için gönüllü tasarruf planı olan KiwiSaver, 350 milyon dolarının %5’ini Bitcoin’e yatırdı.

Ekim 2020’de şirket, dijital varlıklara yatırım yapmak için fonların yatırım beyanlarını değiştirdi. New Zealand Funds’un baş yatırım stratejisti James Grigor, Bitcoin’in NZ Funds Management tarafından sunulan daha önemli sayıda üründe görünme olasılığını dışlamıyor.


James Grigor şunları söyledi:

“Altına yatırım yapmaktan memnunsanız, bitcoin’e gerçekten önemseyemezsiniz… KiwiSaver’ımız çoğunlukta geleneksel varlık sınıfları, tahvilleriniz ve hisseleriniz aracılığıyla oluşturulur ve her zaman insanlara alabilecekleri en iyi emekliliği sağlamak için zaman içinde birleşen varlık sınıfları olacaktır.”

Dahası, Bitcoin fiyatındaki artışı sayesinde Grigor yasallaşmasını öngörüyor. Morgan Stanley’in, yatırımcıların BTC’ye sahip olacağı sayesinde müşterilere Bitcoin fonlarına erişim sağlama kararına atıfta bulunuyor.

Öte yandan, NZ Fon Yönetimi’nin rakipleri, müşterilerin emeklilik planlarına ilk kripto para birimini ekleme kararından şüphe ediyor. Yüksek oynaklıktan ve gerçek kullanım eksikliğinden bahsettiler.

Yine de, NZ Fonları, ilk kripto para biriminin devam eden büyümesine güveniyor. Bu dürtüyü tamamlamak için ön koşulları bulmaları durumunda, şirket ‘bir sonraki varlık sınıfına’ geçmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Bu arada Bitcoin, influencer’ların ve yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Son zamanlarda Elon Musk, Tesla’sının artık Bitcoin’i kabul ettiğini duyurdu. Bununla birlikte Graham Elwood, Jimmy Dore Show’da 1.400 dolarlık yeni teşvik kontrolünü açıklarken Bitcoin’i övdü.

Kaynak: https://coinquora.com/bitcoin-catches-interest-of-new-zealands-retirement-fund/

Add a comment