BitPanda İlk Fintech Unicornunu Aldı

BitPanda İlk Fintech Unicornunu Aldı

Fintech Haberleri
Mart 16, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
712
Kripto komisyoncusu BitPanda, DST Global'in ortaklarının katılımıyla Valar Ventures liderliğindeki B Serisi turunda 170 milyon dolar kazandıktan sonra Avusturya'nın ilk fintech unicornunu satın aldı.
preview

Kripto komisyoncusu BitPanda, DST Global’in ortaklarının katılımıyla Valar Ventures liderliğindeki B Serisi turunda 170 milyon dolar kazandıktan sonra Avusturya’nın ilk fintech unicornunu satın aldı.

Son tur, 52 milyon dolarlık başarılı bir Seri A’dan sadece altı ay sonra olacak ve BitPanda’ya 1,2 milyar dolarlık bir değer verecek.

A Serisi’ni kapattığından bu yana, Bitpanda, 2021’in ilk iki aylık gelirinin 2020’deki toplam geliri aşmasıyla karını artırdı ve kullanıcı tabanının 1,3’ten 2 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya yüksettiği görüldü. BitPanda’nın masaüstü sitesi ve mobil uygulaması, kripto ve değerli metaller dahil 50’den fazla yatırım varlığına erişim sağlıyor.

Firma, önümüzdeki yıl hisse senetleri ve ETFS gibi yeni varlık sınıfları eklemeyi planlıyor ve şu anda kripto para birimleri, fiat ve değerli metaller gibi tüm varlıkları gerçek zamanlı olarak tek bir kartta birleştiren yeni bir Visa banka kartı için ön sipariş alıyor.

Bitpanda 2020’de Fransa, İspanya, Türkiye, İtalya ve Polonya’ya da yayıldı. Aralık ayında işgücünü ikiye katlamak için Krakow’da bir teknoloji inovasyon merkezi kurdu. Demuth, Madrid, Barselona, Londra, Paris ve Berlin’de teknoloji merkezleri ve ofisler kurma planlarının başladığı söyleniyor.

Kaynak: https://www.finextra.com/newsarticle/37677/austria-gets-first-fintech-unicorn-as-bitpanda-closes-170-million-series-b

Add a comment