BlockFi, 350 Milyon Dolarlık Değerini 3 Milyon Dolara Yükseltti

BlockFi, 350 Milyon Dolarlık Değerini 3 Milyon Dolara Yükseltti

Fintech Haberleri
Mart 12, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
806
Kripto para oyuncusu BlockFi, DST Global, Pomp Investments ve Tiger Global ortakları Bain Capital Ventures tarafından yönetilen 350 milyon dolarlık D Serisi finansman turunun arkasında 3 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.
BlockFi-Logo

Kripto para oyuncusu BlockFi, DST Global, Pomp Investments ve Tiger Global ortakları Bain Capital Ventures tarafından yönetilen 350 milyon dolarlık D Serisi finansman turunun arkasında 3 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

2017’de kurulan New Jersey merkezli BlockFi, kripto para birimleri ile geleneksel finans ve varlık yönetimi ürünleri arasında bir köprü kurmak için çalışan bir firmadır.

Başlangıç (start-up) şu anda kullanıcılara dijital varlıklardan getiri elde etme olanağı sunuyor; doğrudan dijital varlıkları satın alıp satabilirsiniz; ve platformdaki dijital varlıkların değeriyle güvence altına alınmış ABD doları alabilirsiniz.

Ayrıca BlockFi, son zamanlarda bir Bitcoin ödül kredi kartı başlattı ve son fonun yeni ürünlerini piyasaya sürmek, yeni pazarlara girmek ve “belirli satın alma fırsatları aramak için kullanılacağını söylüyor.

BlockFi CEO’su Zac Prince diyor ki,

“Dijital varlıklar finansmanı demokratikleştirmeye, enflasyona ve genişlemeci para politikasına karşı bir koruma görevi görmeye ve finansal teknolojide yeniliği ve finansal hizmetlere erişilebilirliği teşvik etmeye devam edecek”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37656/blockfi-raises-350m-at-3bn-valuation

Add a comment