BNP Paribas ve Token, Online Anında Ödeme Hizmetini Başlattı

BNP Paribas ve Token, Online Anında Ödeme Hizmetini Başlattı

Fintech Haberleri
Mart 13, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
788
Açık bankacılık ödeme platformu Token ve BNP Paribas, Avrupa Ödemeler Konseyi'nin iki büyük girişimi olan SEPA Anında ve PSD2 API'lerinin gücünü birleştirmek için ilk çevrimiçi ödeme hizmetinin başlatıldığını duyurdu.
uygulama-gelistirme

Açık bankacılık ödeme platformu Token ve BNP Paribas, Avrupa Ödemeler Konseyi’nin iki büyük girişimi olan SEPA Anında ve PSD2 API’lerinin gücünü birleştirmek için ilk çevrimiçi ödeme hizmetinin başlatıldığını duyurdu. Token ile geliştirilen BNP Paribas Instanea, anında ödeme başlatma çözümüdür. Avrupa’daki tüccarlar için işlemlerin hızını önemli ölçüde artırmak ve işlem güvenliğini artırmak için hesaptan hesaba (A2A) ödeme yetenekleri sunar.

Token’in açık ödeme platformu, geleneksel ödeme yöntemlerinden A2A ödemelerine geçişi yönlendiriyor. Bankalara Avrupa çapında bağlantı ve mevcut Ödeme Hizmeti Sağlayıcılarının (PSP’ler) açık bankacılık olanaklarından yararlanmasını sağlamak için zengin işlevsellik sağlıyor.

BNP Paribas Instanea, anında ödeme anlaşması sağlamak ve güvenliği artırmak için popüler alışveriş sepetleri ve ödeme ağ geçitleriyle entegre olacaktır. Ters ibraz gibi riskler de, ödemeler müşteri tarafından bankacılık portalında doğrulanırken ortadan kalkar.

BNP Paribas Küresel Kartlar ve Yenilikçi Ödemeler Başkanı Carlo Bovero, “SEPA Instant, e-ticaret müşterilerimiz için ek hızlı ve güvenli ödeme çözümlerine yönelik bir temel atılmasını sağladı” dedi. “Açık bankacılık API’lerinin ortaya çıkışı, geniş ölçekte anında ödemeleri yenilemek ve sunmak için benzersiz bir fırsat sunuyor. Token’in teknolojisi bizi rakipsiz genişlikte bir API bağlantısı ile donattı. BNP Paribas Instanea, tüccarlara nakit akışını gerçek zamanlı olarak yönetmek ve daha iyi ödeme deneyimleri sunmak için açık bankacılık API’lerinden yararlanma gücü veriyor. “

Kaynak : https://thefintechtimes.com/bnp-paribas-and-token-launch-online-instant-payments-service/

Add a comment