BNY Mellon, Google Bulut Teknolojisiyle, Hazine Hesaplamalarındaki Başarısızlıkları Tahmin Ediyor

BNY Mellon, Google Bulut Teknolojisiyle, Hazine Hesaplamalarındaki Başarısızlıkları Tahmin Ediyor

Fintech Haberleri
Şubat 10, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
602
New York Bankası Mellon Corp, ABD hazinesinin yanılmasıyla ilgili tahmin yapmak için Google Bulut ile ortaklık kurdu! Müşteriler için likidite açığı olabileceğini düşünen BNY Mellon hatalar için olasılık tahmini yaptı.
Signage is displayed on the exterior of a Bank of New York Mellon Corp. office building in New York, U.S., on Thursday, July 12, 2018. The Bank of New York Mellon Corp. is scheduled to release earnings figures on July 19. Photographer: Bess Adler/Bloomberg

New York Bankası Mellon Corp Perşembe günü yaptığı açıklamada, BNY Mellon’un müşterilerinin ABD Hazine işlemlerinin ne zaman yanılacağını tahmin etmek için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanan teknoloji konusunda Google Bulut ile ortaklık kurduğunu söyledi.


Uzlaşma başarısızlıkları, tahvil alıp satan iki tarafın nakit ve menkul kıymetleri zamanında değiştirememesi durumunda ortaya çıkar. Başarısızlıklardaki büyük artış, piyasa likidite sorunlarına işaret edebilir.


22 trilyon dolarlık ABD Hazine piyasası, dünyanın en büyük ve en likit piyasasıdır. BNY Mellon, işlemlerin yaklaşık %2’sinin her gün tamamlanamadığını ve bu durumun müşteriler için likidite açığı yaratabileceğini söyledi.


BNY Mellon, yeni teknolojisinin, bankalar gibi müşterilerin bir ticarette uzlaşma hatasıyla karşılaşma olasılığını tahmin ettiğini söyledi. Model, Federal Rezerv’in FedWire Menkul Kıymetler Hizmeti’nde kapatılmaya uygun olan alım satımlarda %90’lık bir doğrulukla uzlaşma başarısızlıklarının yaklaşık %40’ını tahmin edebileceğini söyledi.


BNY Mellon, teknolojinin arz ve talebi ve belirli menkul kıymetlerdeki ticaretin hızını analiz ettiğini ve diğer faktörlerin yanı sıra belirli karşı taraf faaliyetlerini modellediğini söyledi.

Kaynak : https://www.reuters.com/article/us-bankofnewyork-treasuries-settlement/bny-mellon-google-cloud-technology-to-predict-treasury-settlement-failures-idUSKBN2A42GO

Add a comment