Borsalardaki Bitcoin ve Ethereum Miktarı Azalıyor!

Borsalardaki Bitcoin ve Ethereum Miktarı Azalıyor!

Kripto Para Haberleri
Şubat 4, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
688
Borsalardaki Bitcoin ve Ethereum miktarları gün geçtikçe azalıyor. Kullanıcılar, bu dijital varlıkları soğuk cüzdanlara geçiriyorlar.
bitcoinveethereum

Yatırımcılar, borsalardan aldıkları Bitcoin ve Ethereum birimlerini soğuk cüzdanlara geçiriyorlar. Bu durum, söz konusu iki kripto para birimlerinin fiyat hareketliliğinde de etkin rol oynuyor. Biliyoruz ki; geleneksel hisse senedi piyasası ortamının şartlarına nazaran kripto para borsalarında arz-talep ilişkisi daha yoğun biçimde kendini gösteriyor.

Borsalardaki Bitcoin ve Ethereum miktarının azalmasındaki en büyük etkenler; De-Fi yatırım fırsatlarının gün geçtikçe artması ve kurumsal yatırımcıların dijital para birimi sektöründe daha fazla yatırım yapmaları olarak gösteriliyor.

Kaynak: CryptoQuant

Yukrıdaki Ethereum grafiğinden hareketle aslında bu “soğuk cüzdana hücum” hareketinin Eylül 2020’de başladığını, yakın zamanda kaynak miktarının fiyat çizgisinin altına düştüğünü ve günümüzde bu ikisi arasındaki makasın iyice açıldığını görebiliyoruz.

Bu hareketlenmede De-Fi teknolojisinin etkisi çok büyük. De-Fi alanına katılmak isteyenler Bitcoin ile ya da Ethereum tabanlı belirli ERC20 tokenlarıyla katılım gösterebiliyorlar. Ayrıca uzun vadeli elde kripto para birimi tutma isteği de bu durumu tetikliyor.

Tıpkı Ethereum’da olduğu gibi, Bitcoin’in piyasa miktarı-fiyat grafiğinde de benzer bir durum var. Zaman içerisinde diğer kripto para birimlerinde bu durumun görünüp görünmeyeceği de merak konusu.

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-and-ethereum-held-on-exchanges-drops-to-a-multi-year-low-here-s-why?_ga=2.168558049.1371294377.1612299189-1092888971.1612185572

Add a comment