Borsalardan Tether Zammı

Borsalardan Tether Zammı

Kripto Para Haberleri
Şubat 9, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
614
Tether (USDT), Amerikan Doları’na sahiplenmiş ve dijital para kullanıcılarının varlıklarını itibari paralara geçirmeden rahatça kripto varlıklar arasında geçirebilmelerini sağlayan bir kripto para birimidir. Birçok kripto para borsası, Tether işlemlerinden ya hiç ücret almıyor ya da çok makul bir komisyon ücreti tahsil ediyordu. Bugün, kripto para borsaları bu durumu değiştirdi ve Tether’ın işlem ücretinin olmadığı birçok
tether

Tether (USDT), Amerikan Doları’na sahiplenmiş ve dijital para kullanıcılarının varlıklarını itibari paralara geçirmeden rahatça kripto varlıklar arasında geçirebilmelerini sağlayan bir kripto para birimidir.

Birçok kripto para borsası, Tether işlemlerinden ya hiç ücret almıyor ya da çok makul bir komisyon ücreti tahsil ediyordu. Bugün, kripto para borsaları bu durumu değiştirdi ve Tether’ın işlem ücretinin olmadığı birçok borsa artık işlem ücreti almaya başladı. Bunun yanı sıra, zaten işlem ücreti alan borsalar da bu ücretlere zam yaptı.

Türkiye’de varlık gösteren bir kripto para borsası olan BTCTürk, Tether’dan işlem ücreti almayan dijital para borsalarından biriydi. Onlar da artık Tether işlemlerinden ücret alacağını belirtti ve bir açıklama yaptı.

Ethereum ağındaki ERC20 tabanlı Tether (USDT) transfer ücretleri 08.02.2021 saat 15:00 itibarıyla BtcTurk tarafından karşılanmayacak olup, işlem anında hesaplanacak transfer ücreti ile ERC20 tabanlı Tether transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BTC Türk

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance de Tether işlemlerine zam yapanlar arasına girdi. Binance, 5$ olan Tether çekme işleminin fiyatını 9$’a çıkardı. Tüm dünyadaki bu işlem ücreti artışının sebebi Tether’ın altyapısından kaynaklanıyor.

İşlem ücretini arttıran borsalar, Tether’ın bağlı olduğu ERC-20 ağındaki yoğunluk sebebiyle bu ücretin alındığını belirtiyor.

Add a comment