Bottlepay, Bitcoin Twitter Ödemeleriyle Yayına Girdi

Bottlepay, Bitcoin Twitter Ödemeleriyle Yayına Girdi

Fintech Haberleri
Mart 19, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
615
Dijital ödeme uygulaması olan Bottlepay, kullanıcılarıınn Twitter üzerinden bitcoin gönderip almalarını sağlayan ilk itibari para kripto sosyal medya özelliğini sundu.
Bottlepay-Logo-Dark

Dijital ödeme uygulaması olan Bottlepay, kullanıcılarıınn Twitter üzerinden bitcoin gönderip almalarını sağlayan ilk itibari para kripto sosyal medya özelliğini sundu.

Bottlepay geçen ay İngiliz fon yöneticisi Alan Howard, şimdiki ve eski Goldman Sachs ortakları, FinTech Collective ve Nydig tarafından desteklenen bir tohum fonu turunda 11 milyon sterlin topladı.

Lightning Network üzerine inşa edilen Bottlepay uygulaması, bitcoin ve geleneksel para birimlerinde gerçek zamanlı para transferi ve popüler sosyal medya platformlarıyla entegrasyon sunarak sosyal, akış ve mikro ödemeleri kolaylaştırmayı hedefliyor. Önümüzdeki aylarda, Bottlepay ağı Reddit, Discord, Twitch, Telegram ve Mastodon’a genişletecek.

Ürün, dünya çapında bir numaralı Crunchbase Bitcoin başlangıcı olarak derecelendirildi. Uygulamanın pazarlama içermeyen bir beta sürümü için 20.000’den fazla kullanıcı kazandı.

Firma, uygulamanın geçen ay piyasaya sürülmesinden bu zamana kullanıcıların toplam 1,7 milyon sterlinin üzerinde işlem yaptığını söylüyor.

Bottlepay yakın gelecekte daha geleneksel para birimleri ekleyecek. Nihai hedef, Wise ve Currencyfair gibi yerleşik markalara düşük maliyetli bir alternatif sağlamaktır.

Kaynak: https://www.finextra.com/newsarticle/37692/bottlepay-goes-live-with-bitcoin-twitter-payments

Add a comment