Brezilya’da Bitcoin Yasası Yolda

Brezilya’da Bitcoin Yasası Yolda

Kripto Para Haberleri
Nisan 15, 2022 tarafından Ali Bertay SOLAK
321
Brezilya'da 2015 yılından beri konuşulan yasa tasarısı, bu yıl ilk tur oylamasından geçti.
aa

2015 yılından bu yana, Brezilya’daki temsilciler meclisinde görüşülen yasa ilk turda onaylandı. Meclisten geçmesi halinde Brezilya devlet başkanı, kripto paralardan sorumlu bir federal kurum belirleyebilecek veya sıfırdan bir kurum oluşturabilecek.

Söz konusu yasa tasarısının, 2022 yılının ilk yarısında onaylanması bekleniliyor.

Çok iyi bir iş çıkaran Oda raportörü ile temas halinde çalışıyorum. Merkez Bankası’nın teknik ekibi de çok yardımcı oldu. Metinler birbirine benziyor ve tek bir metinde birleşiyor.

Bu iki tasarıyı bir araya getirerek, kripto için dönüm noktası olan bu oylamayı hızlandırdık. Brezilya’yı uluslararası anlaşmalara uyumlu hale getirmenin yanı sıra, daha güvenli bir iş ortamı sağlamak ve sahtekarlığı önlemek için bir suç sınıflandırmasına ihtiyaç var.

Iraja

Brezilya’daki yasa tasarısı, kripto para ekosistemi için büyük bir adım olsa da El Salvador’daki gibi bir durum söz konusu değil. Brezilya, Bitcoin’i veya herhangi bir kripto para birimini, resmi kripto para birimi olarak kabul etmeyecek. Söz konusu yasa, kripto paralar çerçevesinde yapılan dolandırıcılıkları ve düzensizliği sonlandırmaya yönelik olacak.

Add a comment