Broadridge, Itiviti’yi Satın Alacak

Broadridge, Itiviti’yi Satın Alacak

Fintech Haberleri
Mart 30, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
699
Broadridge, Nordic Capital'den 2,5 milyar dolara Itiviti'yi satın alacak.
broadridge-financial-solutions-logo-facebook-share

Broadridge, Nordic Capital’den 2,5 milyar dolara Itiviti’yi satın alacak.

Ön büro ticaret düzeni ve yürütme yönetimi sistemleri, FIX bağlantısı ve ağ tekliflerine odaklanan Itiviti, 50 ülkedeki en büyük 25 küresel yatırım bankasından 24’üne ve 2000’den fazla broker, ticaret şirketi ve varlık yöneticisine hizmet veriyor. Firma, 2020 takvim yılında yaklaşık 210 milyon euro tutarında yinelenen gelir elde etti.

Bu satın alma, Broadridge için uzun süredir tutulan birkaç hedefi yerine getirerek ön büro ve Avrupa pazarlarında bir dayanak sağlamanın yanı sıra önemli çapraz satış fırsatları sağlıyor.

Broadridg CEO’su Tim Gokey, “Yeteneklerimizi ön ofise genişletip çok varlıklı sınıf çözümlerimizi derinleştirerek, Itiviti sermaye piyasası imtiyazımızı önemli ölçüde güçlendiriyor ve Broadridge’in finansal kurumların hızla gelişen bir pazara uyum sağlamasına yardımcı oluyor. Itiviti’nin Apac ve Emea’daki iyi gelişmiş ayak izi, Kuzey Amerika dışında ölçeğimizi artıracak ve küresel müşterilerimize hizmet etme becerimizi güçlendirecek.

Kapanışının ardından Itiviti, Broadridge’in Küresel Teknoloji ve Operasyonlar segmentinin bir parçası olacak ve CEO Rob Mackay liderliğindeki üst düzey yönetim ekibi şirkette kalacak.

Broadridge, yeni bir 2,55 milyar dolarlık vadeli kredi anlaşması yoluyla satın almayı finanse ediyor.

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37758/broadridge-to-acquire-itiviti-for-25-billion-cash

Add a comment