C98 Nedir? | Her Pazar Bir Coin

C98 Nedir? | Her Pazar Bir Coin

Kripto Para Haberleri
Ağustos 22, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
879
C98i Binance Smart Chain üzerinde çalışan bir merkeziyetsz finans çözümüdür.
c98

C98, Binance Smart Chain üzerinde çalışan ve birçok farklı ağ içerisindeki kripto para birimlerinin birbirleri ile takasını sağlayan bir DeFi yani merkeziyetsiz finans çözümüdür. C98’i aynı işi yapan diğer DeFi çözümlerinden ayıran en büyük özellikleri; staking ve farming kazanç oranlarının daha yüksek olması ve içerisindeki tek çözümün bu olmaması.

C98, aynı zamanda kullanıcılarına DeFi çözümü olarak “borç verme” imkanı da sunuyor. Aynı zamanda kendi borsası da olan C98, Binance dahil birçok kripto para borsasında listeleniyor.

23 Temmuz 2021’de CoinMarketCap’te listelenen C98, bu yazının yazıldığı tarihte yaklaşık 3$’dan işlem görüyor. Söz konusu kripto para biriminin grafiği aşağıdaki gibidir.

C98, CoinMarketCap Grafiği

C98’in Kurucusu Kim?

C98’in arkasında Thanh Le ve  Khiem Dang var. Eğer kripto para piyasasıyla ve erken yatırımcılarla ilgiliyseniz bu iki isimden birini mutlaka duymuşsunuzdur. Thanh Le; THORChain, Band Protocol ve Alpha Finance’ın erken yatırımcısıydı. Khiem Dang ise C98’in CTO’su olarak çalışıyor. Kendisi aynı zamanda Kytek Software’in kurucu ortağı.

C98, bir blokzinciri projesi geliştirme ortamı olan Binance Launchpad’den ortaya çıktı. Çıktığı tarihten bu yana da yatırımcıların ilgisini çekmiş ve anlık yükselişlerle büyük kripto para borsalarında listelenmiş. Merkeziyetsiz finans içerisinde borç verme hizmeti sunmak ve bu hizmeti sunarken tüm anonimlik-şeffaflık ilkelerine uymak, DeFi taraftarlarının dikkatini çekmiş gözüküyor.

Not: Bu içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Add a comment