Cardano, Github En Yüksek Geliştirme Etkinliğinde ETH, DOT’u Geçti

Cardano, Github En Yüksek Geliştirme Etkinliğinde ETH, DOT’u Geçti

Kripto Para Haberleri
Nisan 7, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
954
Üçüncü Nesil blockchain platformu Cardano, Github'daki en yüksek geliştirme faaliyeti açısından diğer popüler blokzincirlerini geride bırakıyor.
cardano-ada-1
  • Cardano, en yüksek ortalama günlük geliştirme aktivitesine sahiptir.
  • Polkadot ve Ethereum gibi popüler alternatifleri geride bıraktı.
  • Bu haber, blokzincirindeki gelişmelere artan ilginin arttığı bir zamanda geliyor.

Üçüncü Nesil blockchain platformu Cardano, Github’daki en yüksek geliştirme faaliyeti açısından diğer popüler blokzincirlerini geride bırakıyor.

Haber, CryptoDiffer tarafından 5 Nisan 2021’de bir tweet ile duyuruldu. Tweet, son 30 günde Github’da günlük ortalama gelişim aktivitesine göre en iyi 20 blockchain’i gösterdi. Verilere dayanarak, ADA günlük ortalama 513 işlemle diğer kriptoları yendi. Kusama (KSM) ve Polkadot (DOT) 421’de yakından takip etti. Ethereum (ETH) da 305 taahhütle en çok gol atanlar arasındaydı.

Aslında Cardano, son birkaç yıldır Github’ın listesinin başında yer alıyor. Ortaya çıkan seçenekler arasında giderek daha önde gelen bir akıllı sözleşme platformudur. Dahası, ADA ekibi, özellikle geçen ay boyunca bir dizi heyecan verici güncelleme ile geliyor.

Açıklığa kavuşturmak gerekirse, ADA’nın popülaritesi sunduğu birçok çözüme bağlı olarak artmıştır. Örneğin, ADA çevre dostu bir risk kanıtı protokolü kullanır. Blok üretimi de son zamanlarda %100 ademi merkeziyetçi hale geldi. Buna ek olarak, şu anda piyasa değeri açısından en büyük 5. kripto. Ayrıca Coinbase ve Coinbase Pro artık ADA’yı listeliyor.

Görünüşe göre ADA, en iyi rakip ETH’ye en iyi akıllı sözleşme blokzinciri unvanını korumakta zorlanıyor gibi görünüyor. İkisinden hangisinin zirveye çıkacağını sadece zaman gösterecek.

Kaynak: https://coinquora.com/cardano-beats-eth-dot-in-github-highest-development-activity/

Add a comment