CBA, 600 BT Mühendisi İşe Alacak

CBA, 600 BT Mühendisi İşe Alacak

Fintech Haberleri
Haziran 23, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
812
Commonwealth Bank of Australia, yazılım, sistem, veri ve test mühendisleri dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde 600'den fazla mühendisi işe almayı planladı.
download-1

Commonwealth Bank of Australia, yazılım, sistem, veri ve test mühendisleri dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde 600’den fazla mühendisi işe almayı planladı.

İşe alım dürtüsü, yakın tarihte banka için en büyük mühendis alımını temsil ediyor.

Her gün yaklaşık iki yeni mühendis atamanın yanı sıra, CBA ayrıca dijital dönüşüm için stratejik planlama sürecini etkileme sorumluluğuyla yeni bir ‘seçkin mühendis’ rolü yarattı.

Commonwealth Bank’ın teknolojiden sorumlu baş bilgi sorumlusu ve yeni atanan üç seçkin mühendisten biri olan Brendan Hopper, bankanın sınıfının en iyisi dijital müşteri deneyimlerini sunmaya devam etmesi için sağlam bir mühendis ağına sahip olması gerektiğini söylüyor.

“Teknoloji, dünyadaki her organizasyonun ön saflarında yer alıyor. Artık teknoloji bir işin parçası değil, işin kendisi” diyor. “Değişimin hızı artıyor ve biz eğrinin önünde olmak istiyoruz. Müşterilerimiz bizi diğer bankalarla değil, en iyi dijital deneyimlerle tam olarak kıyaslayacak.

“Mühendis ağımız, bankanın yalnızca bankacılık sektöründe lider bir dijital oyuncu olma hedefinde değil, aynı zamanda müşterilerimiz için küresel bir emsal grubuna karşı lider dijital deneyimler sunma hedefinde yardımcı olacaktır.”

Kaynak: https://www.finextra.com/newsarticle/38312/cba-to-recruit-600-it-engineers

Add a comment