CBA, Sağlık Teknolojisi Firması Whitecoat’u Satın Aldı

CBA, Sağlık Teknolojisi Firması Whitecoat’u Satın Aldı

Fintech Haberleri
Mayıs 4, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
850
New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, BT şirketi SolarWinds'in son saldırısına yanıt olarak, bir sonraki büyük mali krizin bir siber saldırıdan kaynaklanabileceğini söylüyor.
unnamed

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, BT şirketi SolarWinds’in son saldırısına yanıt olarak, bir sonraki büyük mali krizin bir siber saldırıdan kaynaklanabileceğini söylüyor.

Whitecoat, hastaların 300.000’den fazla tıp doktoru ile randevu bulmasına ve randevu almasına olanak tanıyan Avustralya’nın en büyük dijital sağlık hizmetleri dizinini işletmektedir. Ayrıca, Medicare, özel sağlık sigortası ve devlet programları için hem terminal hem de uygulama içi mobil talep işleme özelliğine sahip bir dijital sağlık ödeme ve talep platformu işletmektedir.

CBA Group yöneticisi Mike Vacy-Lyle, satın alma işleminde Whitecoat’ın CBA’s Business Bank’a getirileceğini ve bankanın bir büyüme sektörü ve stratejik bir öncelik olarak sağlık hizmetlerine odaklanmasını destekleyeceğini söyledi.

“Whitecoat’ı CBA’ya entegre ederek, piyasadaki en iyi entegre dijital çözümü sağlamaya çalışıyoruz,” diyor ve ekliyor: “Sağlık sektöründeki müşteri teklifimizi farklılaştırdığımızı görecek ve iş bankacılığında büyüme hedefimize çok iyi uyacak. “

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37980/cba-acquires-health-technology-firm-whitecoat

Add a comment