Chainlink (LINK/TRY) Teknik Analiz 08.02.2021

Chainlink (LINK/TRY) Teknik Analiz 08.02.2021

Kripto Teknik Analiz
Şubat 8, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
855
08.02.2021 tarihinde Chainlink - Türk Lirası 4 saatlik mum grafiği üzerinden yapılan teknik analiz.
chainlink

Chainlink, kripto para yatırımcılarılarını neredeyse ikiye bölmüş dijital para birimlerinden birisidir. Yatırımcıları bir kısmı söz konusu kripto para birimini uzun vadeli elinde tutmak isterken yatırımcıların diğer kısmı kısa vadeli alım-satım işlemleri için kullanmayı uygun görüyor. Chainlink – Türk Lirası 4 saatlik mum grafik üzerinde 08.02.2021 tarihinde yaptığımız teknik analiz sırasında LINK/TRY 173.85’tir.

LINK/TRY 4 saatlik mum grafik

Yukarıdaki LINK/TRY 4 saatlik mum grafiğine bakar bakmaz bir adet major bir adet de minor trand çizgisi görebiliyoruz. Bu trend çizgilerinin genele göre daha az eğimli olmasının sebebi LINK/TRY paritesinin almış olduğu işlem miktarı.

Kırmızı ile belirtilen major trend çizgisinin yalnızca en başta iki kere zıplama noktası olarak kullanıldığı gözümüze çarpıyor daha sonra söz konusu çizgi kullanılmayan bir seviye olarak duruyor fakat bu onun işlevini yitirdiği anlamına gelmiyor. Sarı ile belirtilen minor trend çizgisinin, alıştığımız minor trend çizgilerinden daha uzun olduğu aşikar, bu durum zaman geçtikçe onu güçlendiriyor.

Mavi çemberle işaretlenen alandaki indikatörlerin söyledikleri, LINK/TRY fiyatının akıbeti için çok büyük önem arz ediyor. Bu noktada minor trend çizgisine yakınlaşmış olan fiyat, öncesinde hem güçlü satış yutan mum sinyali hem de güçlü alış yutan mum sinyali veriyor. Bunun dışında RSI 70 ile 30 seviyesi arasında seyrediyor fakat bir düşüş gösterdiği aşikar. Ağırlıklı Hareket Ortalama çizgisi de Bollinger Orta Bandı çizgisini yukarı yönlü kesiyor.

İndikatörlerin birbirleriyle zıt sinyaller verdiği bu durumlarda, alım ya da satım yapmak için beklemek daha sağlıklıdır. Çekilmiş olan trend çizgilerinin kırılıp kırılmamasına göre alım-satım işlemi yapılabilir.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Add a comment