Chiliz (CHZ/TRY) Teknik Analiz – 10.03.2021

Chiliz (CHZ/TRY) Teknik Analiz – 10.03.2021

Kripto Teknik Analiz
Mart 10, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
1497
Son günlerde gösterdiği fiyat artışıyla adından söz ettiren Chiliz'in Türk Lirası grafiğini teknik analiz yöntemiyle inceliyoruz.
chiliz_7804

Chiliz (CHZ), son günlerde kazandığı yukarı yönlü ivme ve yaptığı büyük yükselişlerle kripto para piyasasında adından bahsettiren dijital birimlerden bir haline geldi. Temel amacı, spor takımlarının çıkarttığı dijital birimleri bir araya getirmek ve tek bir platformdan işlem yaptırtmak olan Chiliz (CHZ)’in Chizliz – Türk Lirası (CHZ/TRY) paritesini inceleyeceğiz. 10.03.2021 tarihinde yaptığımız bu inceleme sırasında CHZ/TRY 2.03’tür.

CHZ/TRY 4 saatlik mum grafik

Chiliz – Türk Lirası grafiğine baktığımızda öncelikle dikkatımızı oluşan büyük artış çekiyor. Bu artış sonrasında söz konusu paritede bir düzeltme söz konusu olabilir. Önemli olan, düzeltmenin hangi bant aralığında olabileceğini yakalamak.

Grafiğe tekrar göz gezdirdiğimizde RSI’ın 70’in üzerinde olduğunu ve bu irtifalarda çok fazla bekleyemeyebileceğini görebiliyoruz. Daha önceden belirttiğimiz düzeltme ihtimalini güçlendiren bir sinyal olarak yazılabilir.

Chiliz’in grafiğinde büyük yükseliş öncesi oluşan tepe ve kırılma doktası göz önünde bulundurularak bir direnç çizilebiliyor.Her ne kadar testi çok sağlam olmasa da ileri safhalarda artık destek işlevi görebilecek bir seviye olduğu söylenebilir. Bunun yanısıra major yükseliş trend çizgisi ile fiyatın şu an makas aralığının çok yüksek olduğu gözlemlenebiliyor.

Chiliz’in düzeltme yemesi dahilinde 1.50 seviyelerinde major trend çizgisi ile buluşma ihtimali çok yüksek. Bu seviyeden sonra artış veya azalış için sıradaki sinyaller takip edilmeli ve gözlemlenmelidir.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Add a comment