Çin BTC Madenciliğini Yasaklarken Piyasa Düşmeye Devam Ediyor

Çin BTC Madenciliğini Yasaklarken Piyasa Düşmeye Devam Ediyor

Kripto Para Haberleri
Mayıs 24, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
757
Çin Finans Komitesi, BTC madenciliğini 5000. kez yasaklıyor.
FILE PHOTO: A small toy figurine is seen on representations of the Bitcoin virtual currency displayed in front of an image of China's flag in this illustration picture, April 9, 2019. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration
  • Çin Finans Komitesi, BTC madencilik faaliyetlerine baskı uyguladığını duyurdu.
  • Bitcoin bu habere olumsuz tepki verirken piyasa düşmeye devam ediyor.
  • Çin hükümetinin en yüksek seviyesi ilk kez BTC ticaretinin durdurulmasına değiniyor.

Bu Cuma günü yapılan bir toplantıda Çin, katı kripto para birimi karşıtı düzenlemeleri tartışıyor. Çin Finans Komitesi, ülkedeki finansal riskleri azaltmanın yollarını tartıştı. Dahası, Başkan Yardımcısı Liu He başkanlığındaki söz konusu konsey, güçlü bir ekonomik döngü sağladığına inanıyor.

Bununla birlikte, Twitter topluluğu bunun basitçe FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) olduğunu düşünüyor. Ancak Bitcoin 36.000 doların altına düşerek bu habere olumsuz tepki veriyor gibi görünüyor.

Bunun dışında Çinli bir gazeteci olan Wu Blockchain, ‘İlk kez Çin hükümetinin en yüksek seviyesi madencilik endüstrisine açıkça bir darbe önerdi’ tweet attı.

Son raporlar, hükümetin herhangi bir bitcoin faaliyetinin durdurulması çağrısında bulunduğunu da ortaya koyuyor. Bundan bir alıntı diyor ki,

“Platform işletmelerinin finansal faaliyetlerinin denetimini güçlendirin, Bitcoin madenciliği ve ticaret davranışına yönelik baskıları güçlendirin ve bireysel risklerin sosyal alana aktarılmasını kararlı bir şekilde önleyin.”

Komite ayrıca bu tür önlemlerin alınmasının önemini açıkladı. Sonuç olarak, hisse senedi, borç ve döviz piyasalarının sorunsuz işleyişinin sürdürülmesi gerektiğini belirttiler. Tartışma, yasadışı menkul kıymet faaliyetlerini ciddi şekilde kırmak ve yasadışı faaliyetleri buna göre cezalandırmak olduğunu daha da ayrıntılı hale getirdi.

Bu, hükümetin bitcoin madenciliğini sonlandırmaya çalışmasının ilk seferi değil. 2019’da Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC), ortadan kaldırılması gereken endüstriler arasında Bitcoin madenciliğini listelemişti.

Kaynak: https://coinquora.com/bitcoin-dominance-surges-to-46-amid-180-bil-market-dip/

1 Yorum

Add a comment