Çin, İkinci Dijital Yuan Piyangosunu Düzenleyecek!

Çin, İkinci Dijital Yuan Piyangosunu Düzenleyecek!

Kripto Para Haberleri
Kasım 24, 2020 tarafından Ali Bertay SOLAK
781
Çin, Suzhou kentinde, Dijital Yuan (CBDC) piyangosu düzenleyecek. Bu, ülkede denenen ikinci CBDC piyangosu olacak.
dijital yuan

Yerel haber kaynağı olan The Paper‘ın pazartesi gün yaptığı habere göre; 12 Aralık’ta Çin’de, “Double 12” olarak bilinen bir alışveriş festivalinde Dijital Yuan ‘ın (CBDC) kullanılabilirliğinin ölçülmesi için tasarlanmış bir piyango düzenlenecek. Söz konusu piyango, Çin’in Suzhou kentinde gerçekleşecek.

Geçtiğimiz Ekim ayında Shenzhen kentinde de buna benzer bir organizasyon düzenlenmişti. Yapılacak olan piyangoda, daha önce Shenzhen kentinde gerçekleştirilmiş organizasyonun fiyatlarıyla eşdeğer olarak, 1.5 milyon Amerikan Doları dağıtılacak. Bu da 10 milyon CBDC‘ye denk geliyor. Piyangoya katılmak için alınması gereken bir biletin fiyatı 200 CBDC olacak.

http://analizkripto.com/2020/11/23/bitcoin-ve-altcoinler-her-boganin-bir-ayisi-vardir/

Suzhou kentinde gerçekleşecek olan etkinlikte, daha önceki organizasyonda denenen özelliklerin geliştirilmiş hallerinin yanı sıra Dijital Yuan ‘a dair yeni özellikler de denenecek.

The Paper, Suzhou’nun Xiangcheng bölgesindeki birçok işletmenin, kullanıcıların Dijital Yuan kazançlarının harcayabilmeleri için NFC (Yakın Alan İletişimi) ve QR kod teknolojilerini kurduklarını belirtti.

Ayrıca yapılan habere göre; Chengdu adlı başka bir şehirde, davet edilen katılımcıların “büyük bir banka” aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için dijital bir cüzdan kullanmalarına izin veren CBDC‘nin kapalı bir beta denemesini yaptığı söyleniyor.

dijital yuan

Peki Bu, Dijital Yuan İçin Ne Anlama Geliyor?

Dijital Yuan, Çin Merkez Bankası’nın gerçekleştirdiği bir proje. Başlangıçta birkaç belediye içerisinde maaşları söz konusu para birimi ile ödendi ve gün geçtikçe Dijital Yuan‘ın kullanımı arttı.

Ekonomik anlamda büyük bir adım olarak nitelendirilen Dijital Yuan‘da hala beta sürümü teknik özelliklere sahip. Bu özelliklerin daha da geliştirilebilmesi adına daha çok kullanıcıya ulaşılması gerekiyor.

http://analizkripto.com/2020/11/22/kripto-para-blogu-analizkripto-coma-hosgeldiniz/

Çin, piyango ve buna benzer organizasyonlar düzenleyerek hem kripto para sektöründe ilgi çekiyor hem de kendi ekonomik atılımlarındaki adımlarından biri olan Dijital Yuan‘ın kullanımının ve teknik özelliklerinin geliştirilmesini sağlıyor.

Gerçekleştirilen her organizasyon sonrasında Dijital Yuan daha da gelişecek ve devlet destekli kripto paralar arasında yerini sağlamlaştıracaktır.

Not: Bu yazı, bir yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak

Add a comment